Jak fotografować martwą naturę?

W Twoim domu właśnie pojawiła się nowa dekoracja? Zobacz, jak najlepiej zaprezentować ją na zdjęciach! Oto 5 wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak fotografować martwą naturę.

zdjęcia martwej natury

1. W centrum uwagi

Gdzieś w kącie stoi zapomniany stolik, a na półce kurzą się świece zapachowe? Świetnie! Wykorzystaj je jako tło do swojego zdjęcia. Wybierz takie, które idealnie pasują do Twojej martwej natury, ale pamiętaj: dekoracje mają być jedynie dodatkiem, nie powinny przytłoczyć tego, co znajduje się w centrum uwagi.

2. Paleta kolorów

A skoro już mowa o dodatkach: najlepiej, jeśli cała kompozycja utrzymana jest w podobnej kolorystyce. Warto wprowadzić mocniejszy akcent danego koloru, dzięki któremu uzyskasz efekt kontrastu. Idealnie sprawdzi się tu kilka kwiatów albo antyczna taca.

jak zrobic zdjęcia na instagrama

3. Odpowiedni kąt

Zastanów się, pod jakim kątem uchwycisz kadr. Zależy Ci na widoku z góry, z boku czy z oddali? Rozmazane tło też będzie wyglądało ciekawie!

4. Światło i cień

Marzysz o jak najbardziej naturalnym zdjęciu czy zamierzasz skorzystać z wielu filtrów? Tak czy siak, jeśli nie chcesz spędzić zbyt dużo czasu na edycji, lepiej już zawczasu zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Może zrobić zdjęcie wcześnie rano lub wieczorem, przy blasku świec. Nie musisz pozbywać się wszystkich cieni. Jeden, wyrazisty cień nada zdjęciu głębi.

5. Z nutą nonszalancji

Ludzki wzrok lubi błądzić i być czymś nieustannie zaskakiwany. Postaraj się nie umieszczać najważniejszego elementu kompozycji w samym środku, ale nieco bardziej po lewej lub prawej stronie. Aranżacja będzie wyglądała na autentyczną i niewymuszoną.

idealne zdjęcie martwej natury

6. Głębia

Innym czynnikiem, który sprawia, że fotografia jest bardziej atrakcyjna, jest efekt głębi. Zamiast ustawiać poszczególne elementy w rządku obok siebie, postaraj się umieścić je w różnej odległości od obiektywu. Niektóre przedmioty możesz też umieścić wyżej, na przykład na stercie książek.

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline