Jak miło spędzić adwent

Już niedługo zaczyna się adwent, a wraz z nim gorączka świątecznych przygotowań. Jak w pełni wykorzystać ten czas? Pamiętaj, że liczą się nie tylko porządki. W grudniowe wieczory można robić znacznie przyjemniejsze rzeczy. Chcesz miło spędzić adwent? Zastosuj się do naszych wskazówek!

1. Zrób kalendarz adwentowy

Własnoręcznie zrobiony kalendarz adwentowy to wymarzona dekoracja do każdego mieszkania. Wykorzystaj swój talent do majsterkowania i przygotuj oryginalną niespodziankę dla całej rodziny. Jeśli chcesz, możesz zainspirować się tutaj.

pomysły na grudniowe wieczory

2. Zbuduj bałwana

Tak, wiemy, że na śnieg w grudniu nie zawsze można liczyć… Ale bez obaw! Już niedługo przygotujemy specjalny przepis na słodkie ciasteczka, wśród których znajdzie się między innymi uroczy bałwanek.

pomysły na adwent

3. Zawieś jemiołę

Co mają wspólnego pocałunki z adwentem? Cóż, jemioła, jedna z najbardziej tradycyjnych dekoracji, sprzyja spontanicznemu wyrażaniu uczuć. Najlepiej zawieś ją w korytarzu!

4. Napisz list do Świętego Mikołaja

Oczywiście piszą go przede wszystkim grzeczne dzieci. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby spisać też własne życzenia. Zrób listę rzeczy, o których marzysz i celów, które zamierzasz osiągnąć w przyszłym roku.

pomysły na świąteczne dekoracje

5. Zrób wieniec adwentowy

Wieniec adwentowy sprawi, że odliczanie czasu do świąt stanie się przyjemniejsze. Łatwiej będzie Ci się też zorientować, ile czasu pozostało na kupienie prezentów i znalezienie choinki. Szukasz pomysłu na wieniec adwentowy? Zajrzyj tutaj.

zrób wieniec adwentowy

6. Obejrzyj świąteczne filmy

Nic nie wprowadza w świąteczny nastrój bardziej niż filmy z odpowiednim motywem. Już teraz zrób listę ulubionych tytułów i zadbaj o ciepły koc.

7. Wyprawa na jarmark świąteczny

Tradycja świątecznych jarmarków z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Po spacerze na świeżym powietrzu nie ma nic przyjemniejszego niż kubek grzanego wina. Na wielu straganach znajdziesz też wspaniałe rękodzieło. Kto wie, może wpadnie Ci w oko coś na prezent?

8. Udekoruj dom

Nawet, jeśli większość czasu spędzasz w pracy, warto zadbać o świąteczne dekoracje. Wieczorem przyjemnie wraca się do oświetlonego światełkami mieszkania, ozdobionego choinkowymi gałązkami i jemiołą. Lampki możesz również wykorzystać do zrobienia takiej gwiazdki.

pomysły na świąteczne dekoracje

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline