Jak urządzić domowe biuro?

Urządzając domowe biuro należy starać się oddzielić życie domowe od zawodowego. Jeśli wydaje Ci się, że trzeba mieć dodatkowy pokój, by zaaranżować domowe biuro, jesteś w błędzie! Fantastyczne, sprzyjające pracy i skupieniu miejsca można urządzić wykorzystując róg pokoju, kilkadziesiąt centymetrów wolnej ściany lub inne zakątki, o których zwykle się nie myśli. Zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? Zobacz i zainspiruj się!

#1
Przy ścianie

Kiedy miejsca jest niewiele, wolna ściana może stać się cennym atutem. Postaraj się wykorzystać wysokość ściany, nie jej długość. Wygodne, proste w montażu półki będą doskonale spełniać swoje funkcje i zapewnią Ci swobodę pracy. Dopasuj biurko i krzesło do wyposażenia pokoju, by wszystko tworzyło stylistyczną całość.

domowe-biuro-biurko-przy-scianie-collage

#2
Domowe biuro jak malowane

Jeśli chcesz popracować w sypialni, kup nieduży stoliczek, który będzie łączył funkcje toaletki i biurka. Ustaw go przy oknie, a po obu stronach zostanie miejsce na wysokie regały lub szafki.

domowe-biuro-toaletka

#3
Za sofą

Schowaj wąski stół lub biurko za sofą w salonie – wydzielone w ten sposób miejsce będzie idealnym domowym biurem. Krzesło lub stołek, które można całkowicie wsunąć pod stolik, pomogą dobrze wykorzystać nawet niedużą przestrzeń.

domowe-biuro-za-sofą

#4
Za parawanem

Wykorzystaj parawan, żaluzje lub zasłonę, by odgrodzić miejsce pracy od reszty pokoju.

domowe-biuro-parawan-collage

#5
Pod schodami

Kłopotliwe miejsce pod schodami może stać się doskonałym domowym biurem, gdzie przejrzysz rachunki lub wypełnisz dokumenty. Wystarczy nieduże biurko i kilka półek.

domowe-biuro-schody

# 6
W korytarzu

Nie przegap żadnego miejsca, które można dobrze wykorzystać. To dotyczy także korytarza! Jeśli korytarz w Twoim mieszkaniu nie jest bardzo wąski, możesz ustawić w nim biurko z krzesłem i cieszyć się urokami pracy w domu.

domowe-biuro-na-korytarzu

# 7
W szafie

Nawet niedużą szafę lub kredens może zamienić w miejsce pracy, pod warunkiem, że uda Ci się znaleźć biurko i stołek, które zmieszczą się w środku. Po skończonej pracy możesz zamknąć drzwi szafy i nikt nie domyśli się, co kryje się wewnątrz!

# 8
I w szafce!

Nieduża szafka z drzwiczkami na zawiasach (otwierającymi się w dół) wisząca na ścianie bez problemu zastąpi stoliczek pod laptopa. Kiedy skończysz pracę, zamkniesz szafkę… i po sprawie!

domowe-biuro-szafeczka

Wiesz już, jak urządzić domowe, prawie niewidzialne biuro… a więc do roboty!

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline