Odświętnie na co dzień: aranżacja stołu w 9 krokach

Pięknie podane jedzenie smakuje lepiej! Uważasz, że odświętna aranżacja stołu zarezerwowana jest tylko na wielkie okazje? Udowodnimy, że codzienne posiłki dzielone z rodziną lub przyjaciółmi będą smaczniejsze, jeśli podasz je w wyjątkowy sposób. Zobacz, jak stworzyć klasyczną aranżację stołu z elementami glamour w 9 prostych krokach.

westwing-aranzacja-stolu-intro-collage

#1

Zanim nakryjesz do stołu, rozejrzyj się po jadalni. Wybierz takie kolory stołowej aranżacji, które dopełnią lub podkreślą jej wystrój. Postaraj się dopasować dekoracje do proporcji i stylu pomieszczenia. Jeśli jest wysokie – wybierz wysokie świeczniki. Jeśli nie jest zbyt jasne, dodaj błyszczący żyrandol, odbijające światło akcesoria lub nawet lustra, które wzmocnią efekt glamour.

#2

Zastanów się, czy chcesz, żeby obrus stanowił mocny akcent kolorystyczny, czy może raczej ma być pięknym tłem dla zastawy? Łącz różne odcienie i tekstury. Biała tkanina pozwoli Ci poeksperymentować z dodatkami. Jeśli masz piękny stół – nie zakrywaj go, a obrus zamień na piękne podkładki pod talerze.

westwing-aranzacja-stolu-stol-collage

#3

Nie czekaj na święta, by użyć najlepszej zastawy stołowej. Każdy posiłek zasługuje na szczególną oprawę. Rozpieść się! Klasyczna, elegancka aranżacja stołu będzie w dużej mierze zależeć od ładnej zastawy. Najlepiej sprawdzi się porcelana w stonowanych odcieniach, które pozwolą skupić się na kolorach potraw. Patery i klosze sprawią, że także desery będą wyglądać wspaniale i nieco bardziej szykownie niż zazwyczaj.

#4

Szklanki i kieliszki uatrakcyjnią aranżację stołu. Jeśli talerze i półmiski utrzymane są w delikatnych, naturalnych kolorach, możesz pokusić się o kolorowe szkło, które będzie z nimi kontrastowało. Zdobione kieliszki do wina i szklanki do wody będą wyróżniały się na tle prostej, ale wykwintnej aranżacji stołu.

westwing-aranzacja-stolu-szklanki-collage

#5

Nie warto czekać na specjalną okazję. Spraw sobie i rodzinie trochę przyjemności: wybierz sztućce, które będą pasowały do wyjątkowego stylu stołu, a najtańszy komplet schowaj głęboko w szufladzie. Żyje się tylko raz!

#6

Serwetki dają Ci kolejną możliwość, by do aranżacji stołu wprowadzić trochę koloru i tekstury. Elegancki len doda aranżacji szyku, a dekoracyjny pierścień będzie luksusowym dodatkiem. Pamiętaj, że każdy detal ma znaczenie!

#7

Spróbuj urozmaicić nakrycia i dekorację stołu, w zależności od tego, co się na nim znajdzie. Kaczka po pekińsku? Quiche Lorraine? Wybierz drobne akcenty – na przykład francuskie lub azjatyckie – które sprawią, że stół zawsze będzie wyglądał ciekawie.

westwing-aranzajca-stolu-dodatki-collage

#8

Jeśli świateł w Twojej jadalni nie da się przyciemnić lub gdy stół oświetla tylko wiszący nad nim żyrandol, spróbuj ustawić kilka dodatkowych lampek na komodach lub parapetach, by stworzyć przyjemną, intymną atmosferę.

#9

Nie zapomnij o świecach – są bardzo romantyczne, a w ich świetle wszystko wygląda lepiej. Migoczące płomyki świec w różnych kształtach i rozmiarach ustawionych na stole to prosty sposób na odświętny nastrój… także na co dzień!

westwing-aranzacja-stolu-swieczki-collage

Piękna, klasyczna dekoracja stołu i aranżacja jadalni pobudzi wyobraźnię zebranych i będzie przyczyną niejednej ciekawej rozmowy. Codzienne posiłki podane w niecodzienny sposób to jedna z najważniejszych, drobnych przyjemności, jakie oferuje nam życie!

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline