Kompozycje kwiatowe

Kwiaty to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych dzieł natury. Zachwycają feerią kolorów, różnorodnymi kształtami i naturalnym zapachem. Są także ogromnym źródłem inspiracji dla artystów i projektantów wnętrz. Kwiatowe motywy występują w wielu aranżacjach, wprowadzając do domu romantyczną świeżość. Najlepszym i najszybszym sposobem na udekorowanie domu są subtelne i eleganckie kompozycje kwiatowe. To uniwersalna ozdoba, którą można wykonać samemu, bez nakładów finansowych. Wystarczy odrobina inwencji i wiosna może zagościć w każdym domu.

kompozycje kwiatowe w wiklinowym koszu

Kompozycje kwiatowe do domu

Dekoracje kwiatowe są tak uniwersalne, że można stosować je w każdym pomieszczeniu i w każdym stylu. Nawet surowe scandi nieśmiało przytuli takie ozdoby. Style angielski, prowansalski i shabby pełne są kwiatowych odniesień i innych florystycznych wzorów. Dzięki temu są romantyczne, lekkie i kojarzą się ze wszystkim co najlepsze.

W salonie zawsze znajdzie się miejsce na bukiety w wazonach ustawianych na blatach lub podwieszanych przy oknie lub nad stołem. Najlepsze są kompozycje ze świeżych kwiatów dobranych kolorystycznie do aranżacji. Lecz jeśli pora roku nie pozwala, można także zrobić lub kupić kompozycję ze sztucznych kwiatów. Takie ozdoby już dawno przestały mieć mało elegancki wygląd i mogą stanowić wielosezonową ozdobę salonu.

W sypialni również można ustawić kompozycje kwiatowe. Warto jednak pamiętać, żeby kwiaty nie miały zbyt intensywnego zapachu, który mógłby przeszkadzać podczas snu.

W kuchni obok dekoracyjnych akcesoriów warto ustawić jedną niewielką kompozycję, która doda pomieszczeniu romantycznego uroku.

W jadalni, na stole kompozycje kwiatowe są zawsze mile widziane. Warto jednak pamiętać, żeby nie zabierały zbyt dużo miejsca na stole i nie przysłaniały widoku osób przy nim siedzących.

Kompozycje kwiatowe na balkon i taras

Balkon lub taras udekorowane kwiatami zmieniają się w wielokolorową oazę spokoju. Najlepiej sprawdzą się rośliny pnące lub wiszące, warto je sadzić w donicach, komponując obok siebie rośliny w różnych gatunkach i kolorach. Dzięki temu balkon zakwitnie feerią wspaniałych kolorów, które pochodzą wprost z natury.

kompozycje kwiatowe balkonowe

Kompozycje kwiatowe do ogrodu

Obecność kwiatów w ogrodzie jest oczywista i zapewne nie trzeba nikogo przekonywać dlaczego warto. Jednak planując rozmieszczenie kwitnących roślin, warto zaaranżować pewne kompozycje. Jedną z nich może być posadzenie kwiatów w dużych donicach, ukrytych w wiklinowych koszach. To sprawi, że ogród zyska rustykalny, nieco sielski wygląd. Można także zaaranżować nietypową kompozycję i posadzić kwiaty w drewnianej skrzynce, która zwykle służy do transportu warzyw. Obok takiej dekoracji nikt nie przejdzie obojętnie!

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline