Konsola - krótki przewodnik

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest Twój dom, zawsze znajdzie się w nim miejsce na konsolę – i nie mówimy tu o grach video! Ten tradycyjny mebel będzie pasował do różnych wnętrz i może być wykorzystywany na różne sposoby. Przedstawiamy krótki przewodnik po konsolach.

Westwing_konsola

Na początek krótka definicja: konsolą ( z języka francuskiego console) określano zwykle stół przyścienny, wsparty na jednej, dwóch lub czterech nogach. W przeszłości konsole miały często zdobione lub rzeźbione podstawy i dlatego znajdowały się głównie w pomieszczeniach reprezantacyjnych, często w towarzystwie luster, waz, wazonów i zegarów. Dziś konsole wracają do łask i to nie tylko w swojej dekoracyjnej funkcji.

Współcześnie konsola może stanąć w przedpokoju, jadalni lub salonie. W przedpokoju, przy lustrze, konsola będzie elementem, dzięki któremu będziemy mogli wyrazić swój styl i gust. Prosta, szklana lub z elementami metalowymi sprawdzi się w pomieszczeniach minimalistycznych, a jej bardziej zdobione wersje będą pasowały do aranżacji klasycznych. W jadalni konsola może spełniać rolę baru lub bufetu. Na stojącym pod ścianą, dopasowanym do stylizacji wnętrza meblu, można ustawić talerze, rozłożyć sztućce i przygotować serwetki. Jeśli miejsca jest więcej – można także pokusić się o kilka rodzinnych zdjęć. Konsola może także oddzielać dwa pomieszczenia – mądrze ustawiona przy kanapie pomoże przedzielić salon połączony z jadalną lub kuchnią.  Możliwości jest wiele, a konsola to mebel bardzo wszechstronny. Warto pamiętać tylko o jednym: zanim przystąpisz do meblowania – zmierz dokładnie ściany!

Zobacz, co postawić na konsoli!

Delia Fisher, założycielka Westwing, przedstawia trzy pomysły na etażerkę, która z powodzeniem może ozdobić każdą konsolę!

 

Zdjęcie: living4media

 

 

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline