5 sposobów na kuchnię retro

Kuchnia w stylu retro to kwintesencja elegancji połączona z czarem dawnych lat. Przedstawiamy 5 sposobów na kuchnię w stylu retro.

Westwing-kuchnia-retro-5

Jeśli chcesz zamienić swój dom w raj w stylu retro, jeśli uwielbiasz otaczać się przedmiotami z historią, z nostalgią myślisz o przeszłości…zabieraj się do pracy! Kuchnia, tak przytulna i pełna życia, to idealne miejsce na podróże w czasie. Styl retro jest bardzo wszechstronny i obejmuje elementy z różnych epok. Lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte są znowu w modzie!

1. Nostalgia i magia na ścianach

Dodaj ścianom kuchennym koloru wieszając na nich grafiki w stylu retro oraz stylizowane plakaty. Zwróć baczną uwagę na dawne reklamy: stare afisze reklamowe francuskich cukierni lub zdjęcia przedstawiające restauracje w przeszłości w jednej chwili zamienią Twoją kuchnię w kuchnię retro.

Westwing-kuchnia-retro-3

2. Urządzenia w stylu vintage

W kuchni retro nie znajdziemy zbyt wielu urządzeń kuchennych, ale te, które tam zobaczymy, z pewnością zachwycą miłośników designu sprzed lat. Najważniejsza będzie lodówka w stylu retro. Jeśli Twoje meble kuchenne są ciemne lub mają stonowane kolory, wybierz lodówkę w mocnym kolorze, na przykład czerwonym lub pomarańczowym. Także staromodna waga łącząca styl i funkcjonalność przeniesie Cię w czasie i pomoże stworzyć w kuchni atmosferę niewielkiego sklepu, jaki znasz ze starego filmu.

Westwing-kuchnia-retro-2

3. Świetlana… przeszłość

Twoja kuchnia będzie wyglądać klasycznie, jeśli zawiesisz w niej żyrandol z kutego żelaza. Jeśli wolisz jednak oddać kuchenny hołd latom sześćdziesiątym, wybierz jedną z lamp wiszących w neonowych kolorach i o fantazyjnych kształtach. Kuchenna rewolucja w stylu retro gotowa!

Westwing-kuchnia-retro-4

4. Szach i mat

Biała podłoga doskonale nadaje się do wnętrz w stylu retro, ale jeśli marzysz o kuchni z duszą, zdecyduj się na podłogę przypominającą szachownicę. Połączenie bieli i czerni to jeden z najciekawszych trendów wnętrzarskich 2016 roku, a efekt retro – murowany. Nie musisz od razu robić w kuchni remontu generalnego: wystarczy, że na podłodze rozłożysz linoleum: tani, ekologiczny i trwały materiał.

Westwing-kuchnia-retro-1

5. Miedź

Miedź, tak często obecna w kuchniach naszych babek, wraca w wielkim stylu. W kuchni w stylu retro nie może zabraknąć miedzianych garnków, akcesoriów i dekoracji, które należy z dumą eksponować. Uroda miedzi nie przemija – wręcz przeciwnie, umacnia się z czasem.

Zdjęcia: Living4Media i Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline