Kwiaty, o których nie możesz zapomnieć tej wiosny

Co najbardziej cieszy wiosną? Kwiaty, które wprawiają nas w dobry nastrój i w jednej chwili potrafią odmienić każde wnętrze. Poznaj –  lub przypomnij sobie – pięć wiosennych kwiatów, które umilą Ci wiosnę.

Westwing-kwiaty-peonie

Peonie

W różnych odcieniach czerwieni, różu lub klasycznie białe – peonie są bardzo kobiece i romantyczne. Ich pełne kwiaty doskonale prezentują się same lub w połączeniu z tulipanami. W wazonie w starym stylu dodadzą uroku vintage każdemu pomieszczeniu.

Westwing-kwiaty-peonie-2
Westwing-kwiaty-jaskier

Jaskry

Białe, żółte, różowe lub czerwone jaskry rozświetlą każde wnętrze i dodadzą mu energii. Jeśli rozłożysz jaskry w rattanowej misie lub koszyku, Twój dom zyska delikatny, śródziemnomorski charakter. Jaskry można także wstawić do doniczek ozdobionych plecionkami.

Westwing-kwiaty-zawilce

Zawilce

Widok delikatnych zawilców roznących w lesie inspiruje i uspokaja. Te drobne kwiatuszki ozdobią wnętrza w stylu klasycznym. Najlepiej wstawić je do białej, ceramicznej wazy w przedpokoju, salonie, a nawet łazience.

Westwing-kwiaty-gif

Hiacynty

Hiacynty najlepiej sadzić jesienią, by wczesną wiosną były gotowe do wzrostu. Czerwone, białe lub niebieskie hiacyny w przedpokojach będą wiosennym, przyjemnym akcentem witającym dowmowników już od wejścia. Hiacynty powinny stać w półcieniu. Lubią, kiedy podlewa się je często, ale niezbyt obficie.

Westwing-kwiaty-tulipan-1

Tulipany

Zgrabne i smukłe tulipany to jedne z najbardziej eleganckich kwiatów. W dodatku są nie tylko piękne, ale także wytrzymałe, dzięki czemu dłużej możesz cieszyć się ich urodą. Tulipany występują w wielu mocnych kolorach oraz ich kombinacjach. Pasują do każdego stylu i dodają wnętrzom romantyzmu. Nie potrzebują dużo światła, ale za to uwielbiają stać w pomieszczeniach, które się wietrzy.

Pora na wiosenny flower-power!

Zdjęcia: Living4Media / Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline