Lampka do czytania

Każdy mol książkowy powinien być zaopatrzony w odpowiednie oświetlenie podczas delektowania się ulubioną lekturą. W sklepach dostępnych jest wiele lampek, dlatego należy zastanowić się gdzie i kiedy najczęściej czytamy, aby dobrać urządzenie do własnych potrzeb. Podpowiadamy, jaka lampka do czytania może okazać się najlepszym wyborem!

Lampka do czytania jest niezbędna w podróży, pracy i w domu, czyli wszędzie tam, gdzie czyta się książki. Dobre oświetlenie sprawia, że oczy nie męczą się podczas czytania, dlatego lampka będzie odpowiednia dla osób, które dbają o zdrowie. Ponadto może ona stanowić ciekawy element dekoracyjny wnętrza. Lampka do czytania to również dobry pomysł na prezent dla miłośnika literatur.

lampka do czytania

Standardowa lampka do czytania

Lampka do czytania to niezbędny przedmiot dla każdego mola książkowego, ucznia, a także osoby pracującej. Jej zaletą jest zazwyczaj klips, dzięki któremu można ją przyczepić do biurka, stołu lub oparcia łóżka. Można więc korzystać z niej w każdym pomieszczeniu. Standardowe lampki do użytku domowego posiadają około 40-45 cm wysokości i są bardzo stabilne. Lampki do czytania są wyprofilowane tak, aby dawały jak najlepsze oświetlenie dla czytanej książki. Strumień światła oświetla całą stronę. Najlepiej, jeśli jest on rozproszony, a nie punktowy. Ponadto akcesoria tego typu mają szyjkę, którą można operować, aby móc indywidualnie ustawić je do własnych potrzeb.

 

Zabierz ją ze sobą!

Lampka do czytania często jest niezbędna w podróży. Popularna stała się więc lampka z klipsem, który można doczepić bezpośrednio do książki. Jest mniejsza i posiada węższy klips od standardowej, biurkowej lampki. Ponadto ma zazwyczaj elastyczne ramię, co pozwala na skierowanie strumienia światła w najdogodniejsze dla czytelnika miejsce. Przenośne oświetlenie zasilane jest za pomocą baterii. Standardowe paluszki pozwolą cieszyć się światłem przez 10 godzin, zaś diody LED — aż przez 8000 godzin, jednak ich cena jest znacznie wyższa od pozostałych baterii. Całkowita długość ramienia lampki wynosi zazwyczaj około 30 cm. Niektóre modele są składane, dlatego nie zajmą wiele miejsca w podróżnej torbie lub samochodowym schowku.

Lampka do czytania e-booków

Nie wszystkie modele e-booków posiadają podświetlany ekran. Do wielu z nich potrzebne jest dodatkowe źródło światła. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w lampkę do e-booka. Tego rodzaju urządzenie jest zazwyczaj niewielkie i śmiało można schować je nawet w kieszeni. Ramię lampek ma około 15 cm wysokości, a do tego często posiadają one funkcję składania. W sklepach dostępne są dwa rodzaje lampek — umieszczane bezpośrednio na e-booku lub doczepiane do etui. Akcesoria te posiadają wyginaną szyjkę, są lekkie, stabilne i równomiernie oświetlają e-booka. Niektóre modele są wyposażone w akumulatorki do ładowania, dzięki czemu nie potrzeba kupować do nich baterii. Ten niedrogi przedmiot może ułatwić życie niejednemu molowi książkowemu.

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline