Las jako inspiracja. Leśne skarby

Gdzie szukać jesiennych, zimowych i bożonarodzeniowych inspiracji? Nic prostszego! Las jest magicznym miejscem, gdzie można znaleźć wiele naturalnych dekoracji, które upiększą wnętrza. Nawet, jeśli mieszkasz w samym sercu miasta!

Jak przygotować leśne skarby, by pasowały do mieszkania miłośniczek miejskich krajobrazów? Radzimy, jak wybierać naturalne dekoracje, by przywodziły na myśl świeżość lasu i były bardzo trendy.

westwing - żołędzie i kasztany - las

Żołędzie i kasztany

Wyobraź sobie spacer po lesie (nawet jeśli jesteś w mieście, a wokół nie ma żadnego lasu). O czym nie można zapomnieć przechadzając się wśród drzew? Aby spojrzeć pod stopy! Tam właśnie znajduje się najwięcej skarbów – na przykład żołędzi, czasem tak zwanych kwiatów żołędzi (rodzą je niektóre odmiany buczyny) lub kasztanów. To niezwykle wszechstronne, jesienne dekoracje – wystarczy ułożyć je na mchu, pod szklanym kloszem lub rozłożyć na stole. Pięknie wyglądają także parapety, na których ustawimy miseczki z jędrnymi, błyszczącymi żołędziami i kasztanami – to najprawdziwsze pozdrowienia z lasu!

westwing-las-gałęzie

Gałęzie

Duże, piękne bukiety kwiatów upiększą każde wnętrze. Zimą możemy wybrać ich sezonowy odpowiednik, pachnący lasem i stylem scandi – gałęzie. Co się sprawdzi? Kilka gałązek ustawionych szykownie w wazonie na podłodze lub na środku stołu. Ta leśna kompozycja może spełniać także dodatkową funkcję – wyjątkowego drzewka bożonarodzeniowego. Nasza rada: spryskaj gałęzie sprejem, a następnie udekoruj gwiazdkowymi zawieszkami.

westwing-mech-las

Mech

Głęboka zieleń mchu uspokaja, a jego wyjątkowy zapach doda wnętrzu przytulności. Ułóż mech pod szklanym kloszem lub w szklanych pojemnikach o geometrycznych kształtach (to piękny kontrast!). Mech można także wyeksponować na miedzianej lub marmurowej tacy. Dodaj kilka połyskujących czarnych bożonarodzeniowych dekoracji i stwórz magiczną kompozycję.

westwing-lesne skarby-poroze

Poroże

W przypadku dekoracji inspirowanych naturą wszystko zależy od naszej inwencji. Sztuczne poroże można ułożyć na tacy i udekorować świecami lub wykorzystać jako główną ozdobę stołu lub parapetu. Poroże jest rustykalne, proste, a jego wyjątkowa tekstura doskonale komponuje się z delikatnymi kolorami. Włóż poroże do dużego, szklanego wazonu i dorzuć kilka bożonarodzeniowych dekoracji w bieli i pudrowym różu.

westwing-las-szyszki (1)

Szyszki

Nasza ulubiony dodatek! Czemu? Szyszki błyskawicznie ozdobią każde miejsce! Niezależnie od tego, czy będą naturalne, czy spryskane białym sprejem imitującym śnieg lub przyozdobione złotem dla efektu glamour, duże czy małe – wypełnią każde wnętrze leśnym czarem. Ułóż je pod szklanym kloszem lub rozłóż na wigilijnym stole opatrzone krótkimi wiadomościami dla każdego z gości. Szyszki to numer jeden na każde święta!

Zobacz, jak zrobić naturalną girlandę!

Zdjęcia: living4media & Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline