Skute lodem

Tu nie wystarczą pasja, talent, wyobraźnia i dobre chęci. Tak samo ważne są jeszcze sprzyjające okoliczności przyrody: mróz. Naturalny utrwalacz efektów. Bez niego czar pryśnie.

Do zrobienia lodowych dekoracji możemy wykorzystać różne przedmioty, nie tylko kuchenne. Oczywiście potrzebne będą foremki do ciasteczek, szklanki itd., ale warto poszperać też w pudełkach z dziecięcymi zabawkami. Tam szczególnie łatwo o inspiracje.

1-EN_h_00182651
R.C. Stradtmann/PicturePress/East News.

Taka lodowa bombka jest jak śnieżna galaktyka: osobny świat zamknięty lodową powłoką. Żeby ją zrobić trzeba mieć kulistą foremkę, w której umieścimy np. owoce dekoracyjnych roślin, kawałki zielonych gałązek. Potem trzeba tylko wlać wodę, u góry włożyć kawałek sznurka. I umieścić foremkę w lodówce albo – jeśli jest mróz – na dworze.

2-EN_h_00190839
R.C. Stradtmann/PicturePress/East News.

Lodowe wianuszki i kwiatki to prawdziwe cuda. Sposób wykonania jest taki sam, jak w lodowej bombce, ale żeby otrzymać kształt wianuszka, trzeba zanurzyć mniejsze naczynie (np. wazon) w większym, np. wiaderku, w którym zatapiamy też lodowe ozdoby. Lodowe kwiatki nie wymagają tyle zabiegów: wystarczy ułożyć dekoracje w foremkach i wypełnić je wodą.

3-EN_h_00004640
Mads Mogensen/PicturePress/East News

Bardzo efektowne są też wazoniki i naczynia lodowe. W tym przypadku również będziemy potrzebować dwóch naczyń, podobnego kształtu, ale nieznacznie różniących się wielkością. Kiedy wstawimy jedno naczynie w drugie, szczelinę między ściankami wypełnimy wodą i gałązkami roślin, które, po wstawieniu naczyń do lodówki, przymarzną do ścianek lodowego naczynia.

4-EN_h_00189353
Stradtmann/PicturePress/East News

Dzięki wielu różnym foremkom osiągniemy rozmaite formy dekoracji. A im większy wybór kształtów, tym ciekawsze kompozycje!

5-EN_h_00006089
Mads Mogensen/PicturePress/East News

Lodowy wieniec, ozdobiony np. owocami śnieguliczki, może być bardzo efektownym świecznikiem. Wystarczy, że w środku (ale z dala od ścianek wianuszka), umieścimy małą świeczkę. Ogień i mróz, skrajne żywioły, potrafią współdziałać tworząc bajeczną kompozycję.

6-EN_h_00184510
 R.C. Stradtmann/PicturePress/East News

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline