Luksus za niewielkie pieniądze

Chcesz, żeby Twój dom wyglądał jak elegancka willa, ale nie masz na to funduszy? Nie martw się! Pokazujemy, jak sprawić, by wnętrze wyglądało szykownie i nie rozbić przy tym banku.

Rozpal w kominku

Kominek z ozdobnym gzymsem lub w zdobionej ramie to klasyczny element występujący w dworkach, willach i pałacach. We współczesnych mieszkaniach trudniej o takie rozwiązanie, jednak nie jest to niemożliwe! Wybierz równie piękny kominek elektryczny, a do wnętrza utrzymanego w stylistyce scandi – metalową kozę. Będzie ciepło i luksusowo.

westwing-luksus-za-niewielkie-pieniadze-2

Włącz nowe światło

Pożegnaj się ze sfatygowaną i niezbyt interesującą lampą sufitową. Zastąp ją designerską lampą wiszącą lub błyszczącym, kryształowym żyrandolem, które sprawią, że nawet zupełnie klasyczne wnętrze będzie wyglądać wytwornie.

westwing-luksus-za-niewielkie-pieniadze-3

Pobaw się tekstyliami

Poduszki: duże, pikowane poduszki zdobiące sofy i fotele dodadzą wnętrzu przytulności. Nie żałuj pieniędzy i dla dodatkowego wrażenia luksusu wybierz poduszki z pierza lub puchu.

Zasłony: zawieś długie jedwabne, lniane lub bawełniane zasłony, najlepiej od sufitu do podłogi. Jeśli jednak nie lubisz draperii, zdecyduj się na bambusowe lub drewniane żaluzje. Udekorowane okna dodają mieszkaniom elegancji.

Pledy: nie zapominaj o dodatkowej, mięciutkiej warstwie rozłożonej na kanapie lub sofie. Pled lub kapa na łóżko nie kosztują dużo, za to będą pięknym, luksusowym akcentem we wnętrzu.

Dywany: niezależnie od tego, czy masz ładną podłogę, czy nie, żadne wnętrze nie jest kompletne bez dywanu. Dywan określi funkcjonalne strefy w pokoju, podkreśli paletę kolorystyczną aranżacji i doda jej miękkości. Ważne jednak, by był to dywan z prawdziwego zdarzenia, a nie cienki chodniczek!

westwing-luksus-za-niewielkie-pieniadze-7

Niech sztuka przemówi

Ozdób ściany biało-czarnymi fotografiami lub kolorowymi obrazami. Im większe płótna i formaty zdjęć, tym lepiej będą wyglądać w wysmakowanym i stonowanym wnętrzu.  Designerskie krzesło, ciekawa rzeźba lub drewniana konsola również mogą spełniać rolę artystycznych i niezwykle szykownych dodatków.

westwing-luksus-za-niewielkie-pieniadze-1

Przejrzyj się z lustrze

Stwórz wrażenie dostojności za pomocą ogromnych luster. Powieś je, o ile to możliwe, przy oknach, by odbijały naturalne światło. Możesz także wybrać lustra w patynowanych, złoconych ramach – dzięki nim stworzysz wnętrze jak z bajki!

westwing-luksus-za-niewielkie-pieniadze-4

Luksus i ład

Nieporządek nie sprzyja elegancji ani luksusowi. Wszak odpoczywa się tylko tam, gdzie panuje ład! Posprzątaj, pozbądź się tego, co zbędne – schludna aranżacja zawsze wygląda uroczyście i elegancko… i nic nie kosztuje!

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline