Lustro: 5 lustrzanych faktów

Po drugiej stronie lustra dzieją się cuda! Zobacz, jak wykorzystać lustrzane powierzchnie, by zaczarować dom.

westwing-lustro-podloga

1. Wieszaj, stawiaj, przenoś

Trudno wyobrazić sobie dom bez lustra. Warto pamiętać jednak o tym, że lustro wcale nie musi latami wisieć w jednym i tym samym miejscu. Oprzyj je o ścianę (zwłaszcza, jeśli jest ciężkie) lub ustaw na szafce, a kiedy przyjdzie Ci na to ochota – przestaw na komodę!

westwing-lustro-kolaz

2. Więcej niż jedno

Stwórz kolaż z luster tak, jakby były dziełami sztuki! Wykorzystaj różne kształty, by kompozycja była ciekawa, ale koniecznie zadbaj o odpowiednie proporcje.

westwing-lustro-rakieta

3. Szkło powiększające

Odbijając światło lustra powiększają optycznie pomieszczenia, co warto wykorzystać tam, gdzie miejsca jest zdecydowanie za mało. Powieś lustro w wąskim, ciasnym lub ciemnym przedpokoju. Poszukaj odpowiedniego kąta załamania światła, by lustrzana powierzchnia odbijała światło wpadające przez okno.

westwing-lustro-okragle

4. Złudzenie optyczne

Poznaj moc odbicia: jeśli za oknem oczy cieszą drzewa lub krzewy, podwój je – i stwórz w domu wyjątkowy obraz. Umiejętnie powieszone lustro pozwoli Ci osiągnąć efekt hipnotyzującej symetrii.

westwing-lustro-trzy

5. W ramach odbicia

Delikatne ramy z drewna, solidne zdobienia w metalu – to, w jaką ramę oprawisz swoje lustro, ma niebagatelne znaczenie. W jednej chwili z gładkiej szklanej tafli możesz zrobić dzieło sztuki! Lustra małe i duże, o różnych kształtach i w różnych stylach mogą stworzyć na ścianie galerię odbić. I jak tu teraz nie zerknąć w lustro?

westwing-lustro-piekno

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline