Wnętrza małe i duże

Urządzanie małych wnętrz to kwestia właściwego podejścia. Niektóre zasady, którymi się wtedy kierujemy, odnoszą się także do większych lub przestronnych pomieszczeń i mieszkań. Oto 5 tricków, które przydadzą się podczas urządzania małych i dużych przestrzeni! Okiełznaj małe i duże wnętrza.

małe i duże wnętrza

Półki i regały

W małych mieszkaniach funkcjonalne meble pomagają oszczędzać cenne miejsce. Praktyczne regały to nie tylko pomysł na biblioteczkę, ale także rodzaj ściany, która pozwoli oddzielić część sypialnianą od reszty mieszkania. Ten zabieg mogą z powodzeniem stosować także ci, którzy mieszkają na dużych, otwartych przestrzeniach i pragną wydzielić poszczególne pokoje.

małe i duże wnętrza

Światło z góry

Dobrze oświetlone wnętrza wydają się wygodniejsze i bardziej przestronne. W mniejszych mieszkaniach doskonale sprawdzą się lampy wiszące, dzięki którym możemy zaoszczędzić miejsce na podłodze. Wiszące lampy doskonale pasują także do przestronnych wnętrz, na przykład loftów urządzonych w stylu industrialnym.

małe i duże wnętrza

Lekkie kolory

W niedużych wnętrzach często wykorzystujemy jasne i pastelowe kolory, które sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe. Kość słoniowa, róż, fiolet i błękit optycznie powiększą pokój. Także większa przestrzeń zyska, jeśli użyjemy farb w tych kolorach – atmosfera stanie się lżejsza i bardziej romantyczna.

małe i duże wnętrza

Jak przez lupę

Czy Twój dom wydaje ci się mały? Zaufaj iluzji! Nic tak nie zmienia percepcji przestrzeni jak lustra. Piękne lustro powieszone w dobrym miejscu będzie wyglądało stylowo i sprawi, że wnętrze wyda się większe. W taki sam sposób zadziałają meble o błyszczących, połyskliwych frontach.

małe i duże wnętrza

Wszystko w porządku

W przypadku niedużych pomieszczeń porządek ma kluczowe znaczenie. Regularne sprzątanie uratuje nie tylko mniejsze, ale także większe wnętrza przed zagraceniem. Zasada jest prosta: wyrzucamy wszystko, co, nie jest sezonowe, a nie było używane przez ostatnie trzy miesiące. Powodzenia!

Foto: living4media / Thurmann, Stefan/ Great Stock!/ Annette & Christian/ ETSA

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline