Metamorfozy ścian

Tym, którzy nie boją się zmian, proponujemy wnętrzarską metamorfozę! Zmiana wystroju wcale nie musi oznaczać gruntownego remontu. Miłośnicy stylowych wnętrz mogą teraz w prosty sposób przemodelować swoje M. Wystarczy zmiana koloru lub struktury ścian, nowa tapeta lub ciekawe dodatki na ścianach, by całkowicie odmienić wnętrze.

WESTWING-metamorfozy-scian-tapeta-2

Tapety

WESTWING-metamorfozy-scian-tapeta-3

Zamknij oczy i wyobraź sobie, co chcesz zobaczyć na ścianie. Może jakiś ciekawy wzór? Albo klasyczne pasy? A może wolisz tropiki? Tapeta w magiczny sposób pomoże w jednej chwili odmienić nastrój wnętrza. Opcji jest wiele: od tapet winylowych przez satynowe po korkowe. Bardzo ciekawy efekt osiągniesz zestawiając tapetę w różnokolorowe wzory ze stylizowanymi meblami.

Gips

Gips to bardzo plastyczny materiał, dzięki któremu ścianie można nadać ciekawą strukturę. Co więcej, gips spełnia również funkcję izolatora cieplnego i ma właściwości dźwiękochłonne. Choć jest odporny na wilgoć, stosuje się go raczej we wnętrzach, a nie na zewnątrz. Geometryczne wzory z gipsu lub trójwymiarowe efekty na ścianie sprawią, że każde wnętrze będzie wyglądało bardziej nowocześnie.

WESTWING-metamorfozy-scian-gips

Kolory

Chcesz pomalować pokój, ale nie wiesz, jakie kolory zastosować? Jaśniejsza paleta kolorów spotęguje wrażenie przestronności, a ciemniejsza pomoże zbudować przytulną, przyjazną atmosferę. Wybierając kolory do wnętrza zwróć uwagę na styl i barwy mebli, a następnie zastanów się, które elementy wystroju pragniesz podkreślić.  Postaw na iluzję optyczną: jeśli przeciwległe ściany w małym pomieszczeniu pomalujesz na żywy kolor, wnętrze wyda się dłuższe.

westwing-metamorfozy-scian-zielen

Panele

Drewniane panele ścienne dodadzą ciepła chłodnym wnętrzom, w których dominują neutralne kolory i takie materiały jak marmur, beton lub kamień. Niezależnie od tego, czy w rustykalnym, czy eleganckim stylu, drewniany panel ożywi nowoczesne wnętrze.

WESTWING-metamorfozy-scian-mobile-drewno

Galeria

Ciekawą alternatywą dla tapet, farb i paneli są domowe galerie. Obrazy, grafiki, plakaty i zdjęcia zawieszone na haczykach lub taśmie montażowej zdecydują o intrygującym efekcie. Ważne, by aranżacja była przemyślana – dobór ramek, spójność kolorystyczna, przemyślany sposób rozmieszczenia wybranych elementów galerii, wybór podobnych lub kontrastujących kadrów – wszystko będzie tu mieć znaczenie.

westwing-metamorfozy-scian-collage

Każdy dzień jest dobry, aby przemodelować znajome cztery kąty. Życzymy udanych metamorfoz!

Zdjęcia: Westwing i Living4media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline