Pakowanie prezentów bez papieru do pakowania

Czy to możliwe? Oczywiście! A prezenty będą wyglądały wyjątkowo i oryginalnie. Delia Fischer, założycielka Westwing, pokaże, jak zapakować present, kiedy nie mamy pod ręką świątecznego papieru. Warto wykorzystać jej wspaniałe pomysły i zaskoczyć wszystkich.

westwing-pakowanie-prezentów-gazeta

Gazeta zamiast papieru

Jeśli co roku masz ten sam problem i nie starcza Ci papieru, by zapakować wszystkie prezenty, wypróbuj pomysł Delii i wykorzystaj arkusze starej gazety. Wystarczy podwójny arkusz papieru gazetowego, sznurek i kilka gałązek dzikiej róży.

westwing-pakowanie-prezentów

Najpierw rozłóż starannie gazetę na stole, potem zapakuj w nią prezent i obwiąż sznurkiem. Doczep gałązkę tuż obok kokardki i gotowe! Kontrast pomiędzy biało-czarnym arkuszem i czerwonymi jagodami dzikiej róży nada prezentowi wyjątkowy charakter. Możesz także zawiesić na sznurku świąteczną ozdobę, na przykład niedużą gwiazdkę lub miniaturową bombkę.

westwing-prezent-w-papierze-pakunkowym

Prezenty w papierze pakunkowym

Drugi pomysł Delii jest równie prosty w realizacji i nie mniej oryginalny. Wystarczy najzwyklejszy papier pakunkowy i nieco szerszy sznurek, a do tego złoty sprej i gałązki eukaliptusa. Eukaliptus można także zastąpić gałązkami, najlepiej z suchymi listkami, z ogrodu lub lasu.

westwing-pakowanie-prezentu

Najpierw należy spryskać gałęzie złotym sprejem i pozostawić do wyschnięcia. Następnie wystarczy zapakować prezent, obwiązać sznurkiem, zrobić pętelkę i doczepić do niej złote gałęzie. Prezent będzie wyglądał fantastycznie, choć nie użyjemy ani skrawka papieru do pakowania!

Zdjęcia: Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline