Najlepsze pomysły na dekoracje z dyni

Noc Duchów zamieńmy w Tydzień Dyni. Wykorzystajmy nasze rodzime dobra – dynie, kabaczki, owoce dzikiej róży, kasztany, cynie. Dekorujmy dom jesiennie, pomarańczowo.

Barwne dekoracje z dyni

Jesień ozdabia świat. Żadna inna pora roku nie przynosi tylu kolorów i tylu naturalnych dekoracji. Wśród nich króluje dynia i jej przyjaciele – cukinie, kabaczki, patisony. Nie musisz tworzyć wymyślnych kompozycji, wystarczy, że to co daje jesień włożysz do koszyków. Obłożysz liśćmi, obsypiesz kasztanami.

jesienne dekoracje
Zdjęcie: Susan Findlay/Masterfile/East News

Dekoracje z dyni w rozmiarze XXL

Czy wiesz, że dynie to największe owoce na świecie? Dynia może ważyć nawet 400 kg. Dawniej jej miąższ uznawany był za afrodyzjak a kwiaty za największy przysmak. Dziś cenimy dynię za to, że jest zdrowa. Zupa dyniowa, tarty i marynaty… Doceniamy także to, że wprowadza jesienny nastrój do naszych domów.

ozdoby z dyni na stół
Zdjęcie: Schmid + Mader für GU, Ulrike/ /East News

Żółty, pomarańczowy, czerwony

Kolorystyka jesieni to ciepła paleta barw. Wykorzystaj żółcienie i oranże. Jeśli dynia lub kabaczki staną się podstawą dekoracji, wystarczy dodać tylko jeden element w podobnym kolorze, np. szklanki, świece lub serwetki. Żółty i pomarańczowy są tak energetyzujące, że nawet małe dekoracje z dyni wspaniale rozświetlą dom.

dynia jako dekoracja stołu
Zdjęcie: Susan Findlay/Masterfile/East News

Nowa tradycja

Wykorzystaj to, że dynia ma twardą skorupę i zrób z niej jesienne naczynia. Wielkie kule mogą stać się „żaroodpornym” garnkiem, w którym przygotujesz zapiekankę lub wazą, w której podasz zupę. Praktyczne dekoracje z dyni będą cieszyć nas nie tylko w Święto Duchów, ale przez cały listopad.

jadalne ozdoby z dyni
Zdjęcie: Kramp und Goelling / Picture Press / East News

Świetlne dekoracje z dyni

Świecące głowy duchów i wampirów pozostaw dzieciom, ale nie rezygnuj z efektu lampionu. Wycinaj w dyni rozmaite wzory, nie tylko ażurowe. Pomarańczową skorupę możesz potraktować jak podstawę grafiki lub „dyniorytu”.

pomysły na dekoracje z dyni

 

Zdjęcie: WAUMAN Luc / Hemis / East News

Wazon Supernatural

Oto nietypowe dekoracje z dyni umieszczone w bukiecie. Zbierz liście i owoce. Możesz dodać kwiaty, trawy, gałązki. Poszukaj odpowiedniej dyni lub kabaczka na wazon. Bukiet przetrwa kilka tygodni, będzie wyglądał równie pięknie gdy zacznie zasychać. Nie martw się, że liście nie pasują do owoców, albo wazon nie pasuje do kwiatów. Jesień zawsze pasuje do jesieni.

oryginalne dekoracje z dyni
Zdjęcie: Kramp und Goelling /Picture Press/ East News

Tekst: Marta Suchodolska

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline