Piknik z nitami

Czy wiesz, że ten salonik piknikowy jest zrobiony z czterech metrów płótna? Meble ogrodowe trzeba kupić, ale baldachim, obrus, serwetki, poduszki można wykonać w kilka chwil. Wystarczy wykorzystać możliwości nitowania. Mały nit wyniesie na wyższy poziom komfort i elegancję posiłków w plenerze!

Potrzebne są nity i nitownica do ich zakładania. Prosty sprzęt można kupić w supermarkecie budowlanym. Założenie nitu to chwila, ale jeśli ktoś nie lubi majsterkowania, może skorzystać z usług kaletnika.
Do dzieła! Zaczynamy urządzać przyjęcie.

PIKNIK Z NITAMI

Śniadanie na trawie

Najprostszy stół to… obrus. W czterech narożnikach trzeba zrobić zanitowane otwory, a potem przypiąć obrus do ziemi szpilkami namiotowymi. Piknikowa serweta będzie zawsze napięta i idealnie gładka.

PIKNIK Z NITAMI

Efekt ciążenia

Jeśli obrus będzie leżał na stole, nity można wykorzystać do zawieszenia obciążników. W warunkach plenerowych wiatr często zrywa obrusy, ale nie ten! Ten jest przytrzymywany przez ciężarki. Metalowe kółka utrzymają nawet kilkusetgramowy ciężar.

PIKNIK Z NITAMI

Pod baldachimem

Pomysł fantazyjny. Zamiast kłaść tkaninę na trawie lub na stole, można ją rozwiesić między drzewami. A najlepiej od razu przygotować dwa kupony materiału i mieć i obrus, i baldachim.

PIKNIK Z NITAMI

Stabilna poduszka

Pomysł nie tylko na piknik, także do jadalni. Poduszki na krzesła nie będą się zsuwać, jeśli zostaną przytroczone do oparcia. Nity bardzo ułatwią wiązanie. Wartość estetyczna? Można używać różnych wstążek, taśm lub troczków i odpowiednio stylizować wygląd stołu.

PIKNIK Z NITAMI

Serwetka udekorowana

Dwa otworki, które pozwolą udekorować serwetkę na różne sposoby. Można przeciągnąć wstążkę, przełożyć kwiatek, albo spiąć materiał szpilką do szaszłyków. Zwykła serwetka stanie się wyjątkowa i będzie zapowiadać charakter przyjęcia. A po przyjęciu nit może stać się zawieszką.

PIKNIK Z NITAMI

Tekst: Marta Suchodolska

Zdjęcia: Malli/Mondadori Press/East News

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline