Pisanki w 4 stylach

Nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie przygotowane dekoracje. Już sam proces ich tworzenia może być doskonałą zabawą, do której warto zaprosić przyjaciół lub dzieci. Wielkanoc to idealna okazja do zrobienia oryginalnych pisanek. Co powiesz na inspiracje zaczerpnięte z aranżacyjnych stylów? Przygotowaliśmy 4 proste pomysły na wspaniałe dekoracje wielkanocne. Pięknie wyeksponowane uzupełnią każdą świąteczną aranżację. Sprawdzą się również jako prezent dla najbliższych.

Rustykalne, czyli odrobina tradycji

rustic-wielkanocne-jajka_zdjecie-mobile

Barwienie skorupki jajka łupinami cebuli to prosty i naturalny sposób na efektowną dekorację.
Potrzebne będą: łupiny cebuli, rajstopy oraz kilka listków ziół o ciekawym kształcie.
Jajko wkładamy w nogawkę rajstop, do skorupki przykładamy liście, zawiązujemy nogawkę i umieszczamy jajko w garnku z wodą i łupinami cebuli. Gotujemy aż do uzyskania odpowiedniej barwy (ok. 15-25 min).

rustuc
Barwienie jajek łupinami cebuli to dawna technika, dobrze znana naszym babciom. Odciśnięte na skorupce wzory tworzą tzw. kraszanki.

Skandynawska prostota

scandi-wielkanocne-jajka_zdjecie-mobile

Do zrobienia pisanek w stylu skandynawskim potrzebujemy pisaka i naszej wyobraźni. Zabawny napis, geometryczne wzory, paski, groszki – to, jaki wzór pojawi się na skorupce jajka, zależy jedynie od nas.

modern1
Prosta zastawa, pastelowe kolory i pisanki z ciekawym, czarnym wzorem to prosty przepis na wielkanocny stół rodem ze Skandynawii.

Glamourowy blask

glamour-wielkanocne-jajka_zdjecie-mobile

Za pomocą brokatu i kleju możemy wyczarować bardzo eleganckie dekoracje. Brokat możemy dowolnie nakładać na powierzchnię jajka – pokryć nim całą skorupkę lub tylko jej część. Ciekawie będą się również prezentowały połyskujące paski.

glam3
Mieniące się metalicznym blaskiem skorupki jajek będą klejnotami wielkanocnej aranżacji. To ciekawa propozycja dla wielbicieli glamourowego stylu.

Urokliwa Prowansja

provance-wielkanocne-jajka_zdjecie-mobile

Aby nadać pisankom romantyczny charakter, wystarczy opleść je koronkową wstążeczką. Do skorupek można ją przymocować klejem. Jajka możemy wcześniej pomalować na dowolny kolor lub zostawić je niepomalowane.

prowansja1
Tak przygotowane pisanki doskonale zaprezentują się w towarzystwie świeżych, wiosennych kwiatoów i białej porcelany.
Zdjęcia i stylizacja: Aleksandra Drzewicka & Joanna Tołwińska
Tekst: Katarzyna Dumińska

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline