Pomaluj swój świat

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu świeżość, kolor i radość, wykorzystaj paletę wyrazistych kolorów. Dowiedz się, co potrafi zdziałać odważna kolorystyka wnętrz!

kolorystyka wnętrz 5

1. Czyste, wyraziste kolory wypełnią Twój dom świeżością, radością i humorem. Nawet jeden akcent kolorystyczny – neonowa sofa lub niebieska ściana – rozświetli wnętrze.
2. Spróbuj połączyć mocne kolory ze stonowanymi odcieniami. Możesz pomieszać nawet barwy całej tęczy i wypełnić pokój kolorowymi akcentami.

kolorystyka wnętrz 4

3. Ściany w wyrazistych kolorach to już prawie nieodłączny element nowoczesnego domu. A gdyby tak wyróżnić sufit? Kolorowy sufit, którego barwę powtórzymy w meblach i dodatkach, pomoże Ci podkreślić swój styl i stworzyć niepowtarzalne wnętrze.

4.Wybierając wyraziste kolory, musimy pamiętać o harmonii. Meble w krzykliwych barwach lepiej postawić na tle białej ściany i neutralnej podłogi. Dzięki temu kolor wyda się żywszy i świeższy.

living4media_10318603_HiRes

5. Ściana w wyrazistym kolorze jest już sama w sobie ciekawym akcentem, dlatego dobrze na jej tle ustawić lekkie meble w neutralnych barwach. Pomaluj w ten sposób jedną ścianę, a pozostałe na delikatne, dopełniające kolory.

6. Zapomnij o wszystkich uprzedzeniach! Żółcień, zieleń i róż będą doskonale wyglądać, nawet obok siebie, pod warunkiem, że wybierzesz dla nich odpowiednie otoczenie.

kolorystyka wnętrz 2

7. Zasady dotyczące łączenia kolorów można naginać. Nie ograniczaj się do konwencjonalnej kolorystyki wnętrz, otwórz się na nowe możliwości i przekonaj się, że połączenie różu z zielenią pachnie wiosną, a kolor czerwony i niebieski to para w stylu marynistycznym.

8. Jeśli wybierasz wyraziste kolory, postaw na gładkie dodatki i meble. Zrezygnuj z widocznych wzorów oraz tekstur. To kolor ma być dekoracją!

kolorystyka wnętrz

9. Mocne kolory najlepiej pasują do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, w których na pierwszy plan wysuwają się prostota, oszczędność formy, materiały wysokiej jakości, wygoda i trwałość.

10. Zimne wyraziste kolory pomagają powiększyć optycznie wnętrze. Warto pamiętać także o tym, że meble w nasyconych barwach wydają się większe od tych neutralnych.

Zdjęcia: living4media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline