Regał z pomysłami: dekoruj książkami

Otwierając książkę możesz przenieść się do innego świata – i to w jednej chwili. Ale czy wiesz o tym, że książki mogą także uczynić Twój świat, Twój dom, to, co Cię otacza, piękniejszym? Jeśli Twój salon lub sypialnię wypełniają tomy i tomiki, to znaczy, że masz już prawie wszystko, by stworzyć ciekawe wnętrze. Dzięki naszym poradom wyskeponujesz książki w sposób, o jakim Ci się jeszcze nie śniło! Przedstawiamy wyjątkowe pomysły nie tylko dla moli książkowych.

westwing-ksiazki-2

Miło jest remontować, przerabiać i wprowadzać zmiany w aranżacji. A jeszcze lepiej, kiedy to nic nie kosztuje. Wystarczą książki! Niezależnie od tego, czy lubisz dużo czytać, czy raczej kartkować interesujące Cię albumy, zapewniamy, że z książkami możesz zrobić o wiele więcej. Słowniki, tomy, encyklopedie mogą być meblami i dekoracjami. Ciekawe, prawda?

Kolorowy porządek

Wykorzystaj książki jako akcesoria, dzięki którym stworzysz stylową aranżację. Dysponujesz otwartym regałem, ale czasem przeszkadza Ci misz-masz? Posortuj książki zgodnie z kolorami ich grzbietów, by wprowadzić nieco harmonii do książkowej kolekcji. Takie ustawienie pozwoli Ci też szybciej znaleźć to, czego szukasz!

westwing-ksiazki-collage

Półka dla mola książkowego

Książka jako półka?  Wystarczą podpórki, kołki i wkrętarka. Zmierz grubość i długość każdej książki, a potem zawieś podpórki (2 na dole, 1 u góry). Wsuń pomiędzy nie książkę. Gotowe!

westwing-ksiazki-5

 

Praktyczny stos

Masz mnóstwo książek i magazynów? Zacznij układać stosy! Ułożone jedne na drugich mogą być stolikiem kawowym, a nawet szafką RTV. Na górze ułóż drewniany lub szklany blat, aby nic się z niego nie zsunęło. Wysoki stos z książek doskonale zaprezentuje się w otwartej przestrzeni.

westwing-ksiazki-3

 

Książka na ścianie

Przy Twoim łóżku zawsze czeka książka? Zaprezentuj swoją miłosc do czytania w wyjątkowy sposób. Zawieś nad łóżkiem otwarte książki, by zaprezentować ulubione cytaty lub wyeksponuj tomy, które wiele dla Ciebie znaczą na niedużych półeczkach. W takiej aranżacji sprawdzą się także książki z kolorowymi ilustracjami.

westwing-ksiazki-collage-2

Nie tylko regał!

Domowa biblioteczka to nie tylko regały i półki. Tym, którzy lubią robić notatki lub przeglądają opasłe tomy, przyda się biurko lub przenośny stolik pod laptopa. Bardzo ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Światło nie powinno świecić nam prosto w oczy, dlatego dobrze jest ustawić lampę za krzesłem lub fotelem, na którym zasiada się z książką.

westwing-ksiazki-4

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline