Romantyczne tajemnice

Talent twórczy Mieke Floore nie ma granic. Spełnia się jako dekoratorka wnętrz, stylistka i personal shopper, tworzy najpiękniejsze aranżacje. Możesz je zobaczyć w holenderskim magazynie „Ariadne”. Jednak specjalnie dla nas postanowiła uchylić rąbka tajemnicy. Dzięki temu każdy dom wypełni romantyczna atmosfera.

8

Inspirujące połączenia

Połączenie wielu drobnych elementów, tak by dały odpowiedni efekt, nie jest łatwe. Mieke tak mówi o swoim stylu: „Kocham przedmioty z historią”. W jej stylizacjach widać, że łączenie przedmiotów przychodzi jej z łatwością.

7

Doskonale rozumiemy, za co kobiety kochają jej stylizacje i dlaczego chcą je mieć w swoich domach! Pastelowe kolory, czasem przełamane surowszą szarością. Miękkie szlachetne faktury podkręcone szorstką nowoczesnością. Dom marzeń w zasięgu ręki!

Wnętrze w romantycznym stylu

Łatwo można się przekonać, jak dobrze styl romantyczny odnajduje się w każdym wnętrzu. Nadaje im kobiecej łagodności. Łagodzi wnętrza nowoczesne, doskonale współgra z antykami.

5

Rąbek tajemnicy

Mieke zdradziła nam kilka swoich tajemnic:

  • Nie przeładowuj swoich stylizacji. Nie przesadź z ilością przedmiotów i ustawiaj z nich punktowe kompozycje.
  • Nie bój się większych przedmiotów. Zamiast wielu drobnych postaw razem np. dwa duże wazony.
9
  • Zadbaj o odpowiednie tło: gładkie ściany i podłogę, które wypełnisz kolorowymi akcesoriami.
  • Połączenie naczyń, które daje równocześnie neutralny i romantyczny efekt. Uwielbiam ten sposób
5 DSC_9460_final
  • Rozrzuć tu i ówdzie pastelowe poduszki. Gdy przyjdzie wiosna, zmień je na takie, które dają wnętrzu więcej energii.
  • Druciane koszyki to tysiące możliwości! Kocham je za kształt i wielofunkcyjność. Ułóż w nich owoce albo kwiaty – będą nie tylko pięknie wyglądać, ale zyskają także dostęp do powietrza.
3
  • Na metalowej tacy wiosną ustaw kompozycję małych wazonów z kwiatami, a na Boże Narodzenie wyłóż ją sosnowymi szyszkami i gałązkami i udekoruj bombkami.
  • Dla tych wazonów stale znajduję nowe zastosowanie. Wyglądają świetnie zarówno pełne kwiatów, jak i z jedną gałązką – daje to zupełnie inny, zaskakujący efekt.
  • Wykorzystaj moc delikatności – kruche, subtelne przedmioty dają bardzo romantyczny efekt. Szklane słoje czy kryształowe bomboniery możesz wypełnić świecami, lampkami, ciasteczkami czy ustawić w łazience. Porcelanowe miseczki pozostaw na wierzchu – wniosą obietnicę słodkich przyjemności.
2
  • Ramki wypełnione romantycznymi wspomnieniami ocieplą wnętrze. Zwierciadła na ścianie czy kryształowe karafki dadzą szczyptę szlachetnej elegancji.

Nie zapomnij o świecach. Ustawione w świecznikach i naczyniach gwarantują romantyczny nastrój!

Mamy nadzieję, że Wasze wnętrza uwiodą Was na nowo.

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline