ŚCIANA MA MOC

ŚCIANA MA MOC Pusta i biała jest passe. Zaaranżowana z polotem spełni funkcję domowej galerii
Ściany w domu mamy wszyscy. Część zasłaniamy meblami, ale wystarczy niewielki kawałek wolnego muru, by wystylizować oryginalne i supermodne miejsce w domu. Pomysłowo zagospodarowany szybko przeistoczy się w największą ozdobę wnętrza. To też świetna opcja dla posiadaczy małych mieszkań. Dekoracje i dodatki zawłaszczają przestrzeń. Ściany i tak stoją. Niech więc zdobią!

Na mur beton Chropowata ściana z cegieł potraktowana jako akcent to hit eklektycznych aranżacji. Pomalowana na biało jest mniej surowa niż tradycyjna – czerwona, ale dodaje wnętrzu klimatu wielowiekowej kamienicy. Świetnie łączy się z dodatkami nowoczesnymi, industrialnymi, ale również tymi w stylu glamour.

Zdjęcia:Veronika Sittard / Jahreszeiten Verlag Syndication / East News
Szkolne wspomnienia Pomaluj ścianę farbą typu „blackboard paint” (lub inną czarną, z najwyższą odpornością na ścieranie). Daje ona efekt szkolnej tablicy, po której można pisać kredą i wycierać gąbką do woli. Daj się ponieść wyobraźni i… codziennie zmieniaj dekorację. Taka ściana to też genialny pomysł do dziecięcego pokoju. Bezkarne pisanie po ścianie to marzenie maluchów!

Zdjęcia:Naklejka ścienna Tree, Art of Wall
Na klej – naklej – naklejkę Wielkoformatowe naklejki od kilku sezonów nie schodzą z listy najmodniejszych dekoracji wnętrzarskich. Montuje się je łatwo i szybko. Często można je przenosić ze ściany na ścianę. Wystarczy jeden zaskakujący motyw i masz urządzony cały pokój. Ilość dostępnych wzorów przyprawia o zawrót głowy!

Zdjęcia:Fototapeta Spices, Art of Wall
Alternatywa dla kafelków Kto powiedział, że glazura to jedyna opcja na ścianę nad blatem kuchennym? Bardzo modnym rozwiązaniem jest efektowna fototapeta. Uwaga, sprawdź czy jest zmywalna! Do kuchni jak znalazł pasuje deseń np. z plejadą przypraw. Zasada jest taka: wzór i kolor zgraj ze stylizacją całego pomieszczenia.

Zdjęcia:Materiały prasowe: Tikkurila
Od szablonu To sprawdzony pomysł, gdy chcesz błyskawicznie ożywić ścianę. Większość producentów farb ma w swojej ofercie szablony do jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Przykładasz, odmalowujesz, zdejmujesz szablon – gotowe! Do wyboru litery, motywy florystyczne, abstrakcyjne, orientalne, a nawet całe pop-artowe historyjki.

Marta Suchodolska

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline