Słoiki i goździki

W 5 minut przygotujesz bukiet pełen uroku. Potrzebny Ci będzie słoik i kilka kwiatków. Oto instrukcja krok po kroku. Spróbuj!

Wybierz swoje ulubione kwiaty.  Możesz je zebrać na łące, w ogrodzie lub po prostu kupić. Jeśli lubisz mocne akcenty wybierz kwiaty różnej wielkości i w różnych kolorach. Taki bukiet przyciągnie większą uwagę. Ale jeśli lubisz stonowane kompozycje możesz zdecydować się na jeden gatunek kwiatów.  My wybraliśmy goździki brodate i ogrodowe, róże ogrodowe i przewrotnik.

Co będzie nam potrzebne:
-Szklany słoik z uchwytem. Gotowy słoik możesz kupić w sklepach z dekoracjami, możesz tez wykorzystać w tym celu lampion. Jeśli lubisz majsterkować łatwo wykonasz wiszący wazonik obwiązując zwykły słoik drucikiem -lub sznurkiem.
-Wstążka
-Nożyczki
-Twoje ulubione kwiaty

Zmierz słoik. Do wymiaru dodaj 10 centymetrów i na taka długość przytnij kwiaty. Staraj się żeby kwiaty nie były wyższe, zbyt duży bukiet przestaje być stabilny. Zwiąż kwiaty jedwabną wstążką. Staraj się zawiązać ja w górnej części łodyg, wtedy wstążka znajdzie się ponad słoikiem, będzie widoczna i nie zamoczy się w wodzie.

Włóż bukiet do słoika, a słoik zawieś na oparciu krzesła, ławki lub gałązce pobliskiego drzewa. Życzymy miłej zabawy!

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline