Sposób na bombkę

Mówisz choinka, myślisz bombka. To najbardziej tradycyjna z choinkowych ozdób – kruche ze szkła, porcelany, wosku albo bardziej odporne: z metalu, słomy, papieru. Każda ma w sobie czar, który nas zniewala. Ozdabiamy nimi nie tylko drzewko.

Tradycyjne szklane bańki można zawiesić na balustradzie schodów albo na karniszach okien… Zwróćcie uwagę, że wstążki (odpowiedniej długości) mają taki sam kolor jak bombki. To wzmacnia efekt kompozycji.

1-EN_h_10272868
Olaf Szczepaniak/JVS/East News

Świąteczne nakrycie z bombką. Każdy gość tego przyjęcia zostanie obdarowany drobiazgiem, który umieszczono w „oszronionej” torebce z imieniem biesiadnika. A zanim na stole pojawi się pierwsza potrawa, musi odwinąć serwetkę, spiętą czerwoną wstążką i przyozdobioną czerwoną bombką, którą można położyć na stole, obok nakrycia.

2-EN_00911652_0045
Janne Peters /Picture Press/East News

Obok bombek szklanych, bombki z papieru. A właściwie szkielet bombek, pomysłowo zaaranżowanych z papierowych serpentyn. Takie dekoracje można zrobić w pięć minut, najlepiej rękami dzieci.

3-EN_h_10244362
Olaf Szczepaniak/JVS/East News

W roli bombek można wykorzystać też chińskie lampiony. Ustawione na podłodze, dodatkowo ozdobione szklanymi błyskotkami, są dekoracją, która może zrobić konkurencję choince.

4-EN_02000030016595
Anna M. Tränkner/Picture Press/East News

Szkło za szkłem. I ładne, i praktyczne. Szklane bombki zamknięte w szklanych naczyniach świecą podwójnym blaskiem: własnym i słoików. Takie błyszczące stożki to niebanalna dekoracja domu. Można je ustawić w każdym miejscu.

5-EN_00437426
Julia Hoersch/Picture Press/East News

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline