Sprzątanie dla leniwych krok po kroku

Sprzątanie to koszmar, którego za wszelką cenę starasz się uniknąć? Uważasz, że życie jest zbyt krótkie, żeby spędzać weekendy z mopem w dłoni? Oto kilka sztuczek, które pomogą Ci utrzymać czystość w domu bez marnowania cennego czasu.

sposoby na szybkie sprzątanie

Szybka improwizacja

Niezapowiedziana wizyta gości? Bez paniki! Zawsze miej w pogotowiu kilka pustych pudełek i eleganckich toreb ze sklepów. Szybko pozbieraj wszystkie drobiazgi i schowaj je w szafie.

Praktyczny minimalizm

Im mniej rzeczy, tym mniej bałaganu. Wydaj ubrania, których nie nosisz, ogranicz liczbę świeczek zapachowych i figurek, nie kupuj książek i filmów bez przeczytania recenzji i postaraj się, żeby każda rzecz miała swoje miejsce. A jeśli nie ma na nią miejsca, może warto zastanowić się, czy w ogóle jest potrzebna?

jak utrzymać czystość w mieszkaniu

Dobra organizacja

Zamiast wyznaczać jeden konkretny dzień na sprzątanie całego mieszkania, postaraj się utrzymywać czystość na bieżąco. Wyznacz sobie małe zadania i codziennie poświęcaj 15 minut na ich realizację: w poniedziałki czyszczenie zlewu, we wtorki odkurzanie, w środy ścieranie kurzu, i tak dalej.

Zmywarka nie tylko do naczyń

Zakurzone wazoniki, figurki i tace nie wyglądają zbyt estetycznie. Ale jest sposób, żeby poradzić sobie z kurzem na skróty! Włóż wszystkie drobiazgi do zmywarki i nastaw delikatny program do zmywania. Nie namęczysz się, a wszystko będzie nieskazitelnie czyste.

czyste mieszkanie w 5 minut

Przyjemne z pożytecznym

Prasowanie? Zmywanie? Zadbaj o dobrą muzykę! Najlepiej zainwestuj w solidne słuchawki bezprzewodowe, wtedy nawet odkurzacz nie zagłuszy Twoich ulubionych kawałków. Możesz też tańczyć w rytm muzyki. Dzięki temu nie tylko posprzątasz mieszkanie, ale też stracisz trochę kalorii.

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline