Jak nie stracić energii po przerwie na lunch?

Wszyscy znamy to uczucie. Lunch właśnie dobiegł końca, a my po przerwie czujemy się bardziej rozleniwieni i zaspani niż przed nią. Jak nie stracić energii i zapału do pracy nawet po zjedzeniu obfitego posiłku? Oto nasze porady!

lunch w pracy

Dobra muzyka

Prawie zasypiasz nad biurkiem? Załóż słuchawki i przygotuj playlistę, która postawi Cię na nogi! Jeśli szukasz inspiracji, wypróbuj kawałki, których słuchają nasi redaktorzy: „September“ grupy Earth, Wind & Fire, „Upgrade U“ Beyoncé, „Dang!“ Maca Millera, „Latch“ od Disclosure i „One Dance“ Drake’a.

idealna przerwa na lunch

Zielona herbata

Tak, my też lubimy kawę. ALE zdrowe odżywianie również jest ważne! Jeśli brakuje Ci energii, po lunchu sięgnij lepiej po filiżankę zielonej herbaty. Ten napój nie tylko Cię pobudzi, ale również poprawi trawienie. Na zdrowie!

przerwa na lunch: porady

Świece zapachowe

Niektóre zapachy pobudzają umysł do lepszej pracy, więc dlaczego z tego nie skorzystać? Postaw na biurku świeczkę o cytrusowym aromacie. Taki dodatek nie sprawi, że Twoje miejsce pracy zyska bardziej osobisty charakter i błyskawicznie doda Ci energii!

co pić podczas przerwy na lunch

Spacer

Pokusa jedzenia przy biurku często jest bardzo duża. Nasza rada: nie ulegaj jej! Nawet, jeśli masz dużo pracy, odpocznij chociaż przez pół godziny. Dobrym pomysłem jest krótki spacer wokół budynku. Dotleniony umysł pracuje sprawniej.

jak nie zasnąć w pracy

Porządek i dobra organizacja

Bałagan na biurku nie pomaga w pracy. Postaraj się maksymalnie wykorzystać akcesoria do przechowywania: tace na papier, pojemniki na długopisy i segregatory. Przygotuj listę rzeczy do zrobienia na popołudnie i postaraj się zrealizować jak najwięcej punktów!

organizacja w biurze

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline