Kalendarz adwentowy: 5 inspiracji

Kalendarz adwentowy: piękna tradycja

Kalendarz adwentowy to tradycja, zapoczątkowana przez niemieckich luteran, sięgająca XIX wieku. Jego wykonanie może być zadaniem dla całej rodziny, bo terminarz najlepiej zrobić samodzielnie. W dodatku wcale nie musimy ograniczać go do przestrzeni dziecięcej: są też wersje salonowe i kuchenne. Oto kilka propozycji, które mogą posłużyć za inspirację.

Kartonowe DIY

Przygotuj:

  • 28 pudełek
  • gumę do przyklejania papieru lub taśmę do dywanów
  • flamastry
  • wydrukowane obrazki

Krok 1: Frontowe ścianki pudełek ozdób cyferkami symbolizującymi poszczególne dni adwentu.

Krok 2: Do pudełek włóż słodycze albo drobiazgi.

Krok 3: Przyklej pudełka do ściany, tworząc oryginalną kompozycję.

Zadbaj, aby kolor pudełek pasował do koloru ściany. Dzięki temu Twój kalendarz adwentowy będzie jednocześnie elegancką dekoracją.

kalendarz adwentowy na ścianę

Julia Hoersch/Picture Press/East News.

Kalendarz adwentowy do zawieszenia

Woreczki choinkowe uszyte ze zgrzebnego płótna, zazwyczaj w czerwoną kratkę albo paseczki, takiego, które kojarzy się ze świętami. Szyjemy z niego nie tylko gwiazdki i choinki, ale sakwy, które tutaj są ogniwami kalendarza. Każdą sakiewkę, z przyporządkowanym dniem, umieszczamy np. za pomocą żabki do firanek na mosiężnym łańcuszku z boku kredensu. Ich szukanie będzie niezłą frajdą.

kalendarz adwentowy krok po kroku

Olaf Szczepaniak/JVS/East News.

Domek pełen słodkości

Dom pełen niespodzianek. Ten kalendarz adwentowy wymaga pomocy rodzica z pasją majsterkowicza. Młodsi i mniej wtajemniczeni domownicy mogą zająć się np. malowaniem elewacji i przygotowywaniem mieszkanek dla lalek. I pomyśleć, że w każdym okienku kryje się jakaś tajemnica…

drewniany kalendarz adwentowy

Jonas von der Hude/Picture Press/East News.

Papierowa dekoracja

Kalendarz adwentowy w kolorowej odsłonie. Ta wersja składa się trzech rzędów papierowych tutek. Do ich wykonania wystarczy kilka arkuszy kolorowego papieru w stylowe wzory, odpowiednio przyciętego i zwiniętego w tutkę. Torebkę umieszczamy na żyłce (w niektórych sklepach, w Internecie można kupić gotowe tutki), wypełniamy zawartością i odliczanie czas zacząć.

kolorowy kalendarz adwentowy do powieszenia

Julia Hoersch/Picture Press/East News.

DIY dla majsterkowiczów

Kalendarz adwentowy może mieć formę szczebelkową, kaskadową. W tym celu wystarczy wykorzystać drewnianą drabinę, która świetnie posłuży jako stelaż. Jej kolejne szczebelki to znakomite miejsca dla kolejnych dni. A te, symbolicznie zamknięte w tekturowych pudełeczkach, w odpowiednim czasie ujawnią swoją zawartość.

kalendarz adwentowy zrób to sam

Julia Hoersch/Picture Press/East News.

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline