Sypialnia jak ze snów

Zobacz, jak urządzić sypialnię, w której można smacznie spać i śnić cudowne sny. Każdej nocy spędzamy w łóżku od 6 do 8 godzin, warto więc poświęcić trochę czasu na urządzenie wnętrza, które będzie sprzyjało odpoczynkowi.

westwing-sypialnia-lozko

Łóżko idealne

Bez niego sypialnia przestaje być sypialnią! Łóżko powinno pasować rozmiarem i stylem do wnętrza, ale to nie wszystko! Nawet najbardziej stylowe i najdroższe łóżko nie spełni swojej roli, jeśli nie będzie wygodne. Nie chcesz spać jak księżniczka na ziarnku grochu? Wybierz łóżko z wygodnym materacem.

westwing-sypialnia-lampka-nocna-len

Stylowa pościel

Nie ma nic przyjemniejszego niż schowanie się przed całym światem pod świeżą, czystą i miłą w dotyku kołdrą. Wybór odpowiedniej pościeli ma duże znaczenie! W sypialni powinny dominować tony, dzięki którym poczujesz spokój i równowagę. Zrezygnuj z mocnych, krzykliwych barw. Dobrze, jeśli styl pościeli będzie współgrał z aranżacją sypialni.

westwing-sypialnia-lampka-nocna

Stolik nocny

W sypialni nie może zabraknąć stolika nocnego, choć niekoniecznie musi to być prawdziwy stolik. Jego miejsce może zająć komoda z szufladami, zgrabna skrzynka, walizki w stylu vintage lub drewniany blok drewniany z recyklingu. Niezależnie od tego, w jakim stylu utrzymana jest sypialnia, z pewnością da się dobrać do jej wystroju odpowiedni stolik nocny.

westwing-sypialnia-lozko-tony-szarosci

Przytulnie na dodatek

Nic tak nie ociepli wnętrza jak miękki dywan pod stopami. Także poduchy i poduszki zapewnią kojącą miękkość – i to nie tylko w nocy, ale także w dzień, kiedy przyjdzie czas „rozprostować nogi”. A jeśli rano ciągle brakuje Ci czasu, by posłać łóżko, wybierz miękką, dużą kapę lub pled, która zasłoni wszystkie pościelowe niedoskonałości.

westwing-sypialnia-lozko-biale

Wszystko w porządku

Sypialnia nie powinna służyć jako dodatkowy schowek ani szafa. Bałagan w miejscu, w którym się śpi, nie sprzyja wypoczynkowi, dlatego warto zainwestować w pudełka, w których będzie można przechowywać rzeczy pod łóżkiem lub kosze, dzięki którym żaden nieporządek nie zakłóci niepotrzebnie harmonii w sypialni.

westwing-sypialnia-bukiet-kwiatow

Światło

Nim sypialnię spowiją błogie ciemności, powinno w niej panować światło rozproszone. Kierunkowe, mocniejsze źródła światła przydadzą się tylko wtedy, gdy chcemy stworzyć kącik do czytania. Jeśli korzystasz z sypialni także w ciągu dnia, zdecyduj się na delikatne firany, które zmiękczą naturalne światło docierające przez okno do wnętrza.

Zdjęcia: Living4Media, Fotolia, Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline