Tapety dla dzieci

Pokój dziecka powinien być wesoły, kolorowy i inspirujący, ale także funkcjonalny i bezpieczny. Dlatego odpowiedni wybór wyposażenia ma wielkie znaczenie dla rozwoju pociechy. Doskonałym rozwiązaniem są specjalne tapety dla dzieci. To one nadadzą miejscu wyjątkowy charakter, a maluch będzie mógł się poczuć jak w zaczarowanej krainie.

tapety dla dzieci

Idealna tapeta dla dzieci

Tapety dla dzieci powinny się przede wszystkim podobać maluchowi. Warto więc zaangażować go w wybór tej dekoracji – od razu poczuje się doceniony. Trzeba również pamiętać, że wystrój dziecięcego pokoju zwykle zmienia się co kilka lat. Najlepsze będą tapety papierowe bądź te wykonane z włókna szklanego lub winylowa tapeta twarda. Dla małych artystów wspaniale sprawdzą się tapety dla dzieci do kolorowania. Na ich powierzchni znajdują się naniesione na papier wzory-kolorowanki, a zadaniem dziecka jest ich pokolorowanie.

Tapeta dla dzieci — co za dużo, to niezdrowo

Dzieci uwielbiają różne kolory i wzory. Mocne barwy, ulubieni bohaterowie z bajek, zwierzęta – maluch z pewnością chciałby mieć to wszystko w jednym miejscu. Należy jednak pamiętać, że nadmiar wzorów i kolorów może być męczący. Kolorowa i wzorzysta tapeta powinna znaleźć się tylko na jednej ścianie bądź jej fragmencie, tym bardziej że w pokoju dziecka i tak dominują liczne barwy obecne na meblach, zabawkach oraz akcesoriach.

Ciekawym rozwiązaniem jest również pasek bordiury. Świetnie sprawdzi się w kolorowym pokoju, w którym rodzice nie chcą wprowadzać wielkich zmian. Dekoracyjny pasek tapety można z łatwością przykleić na jednej lub wszystkich ścianach.

Tapety dla dzieci — ochrona ścian

Tapety dla dzieci nie tylko dekorują pokój i pięknie prezentują się na ścianie. Pełnią także ważną funkcję ochronną – zabezpieczają ściany przed zabrudzeniami. Dzieci są zawsze bardzo aktywne. Nie tylko chętnie malują na ścianach, lecz także uwielbiają wszystkiego dotykać, dlatego łatwo o plamy. Zarówno winylowe tapety dla dzieci, jak i fototapety czy naklejki na ścianę można przetrzeć wilgotną ściereczką i szybko pozbyć się zabrudzeń. Doskonale sprawdzą się w miejscach, które są najczęściej używane, na przykład przy łóżko lub biurku dziecka. Niektóre tapety pełnią także inne przydatne funkcje. Mogą również ocieplać pomieszczenie i odrobinę je wygłuszać.

Fototapety i naklejki na ścianę

W pokoju dziecka tapety nie są jednak punktem obowiązkowym. Oprócz tapety dla dzieci warto zwrócić uwagę na naklejki na ścianę oraz fototapety. Świetnie sprawdzą się one zarówno na ścianie, jak i na meblach. Można je bardzo łatwo przykleić oraz utrzymać w czystości. Ponadto nadadzą niepowtarzalny charakter i wprowadzą do pokoju radosną atmosferę. Pomieszczenie w mgnieniu oka może przemienić się w zaczarowany las z bajki, wysokie góry czy piękną plażę lub magiczną krainę.

Fototapety i naklejki ścienne to nie tylko zwykłe dekoracje. Mogą również służyć jako pomoc w edukacji lub być częścią zabawy. Naklejki z cyframi bądź literami alfabetu pomogą maluchowi w nauce, a żyrafa z centymetrem połączy pomiar wzrostu z rozrywką.

Zdjęcie: Living4Media

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline