Jak uporządkować kable: 6 sposobów

Ładowarki porozrzucane na biurku, labirynt z kabli na podłodze — kto nie zna tego problemu? Wszyscy chętnie korzystamy z nowinek technologicznych, ale uporządkowanie rosnącego stosu gadżetów z reguły zostawiamy na później. Cóż, zakurzone przedłużacze zdecydowanie nie zdobią mieszkania, więc czas rozwiązać ten problem! Oto 6 porad, jak uporządkować kable w domu.

Oznacz kable

Przyczep mały kawałek taśmy washi do każdego z kabli i wykorzystaj jako etykietę. Zaoszczędzisz sobie nerwowych poszukiwań właściwej ładowarki.

jak oznaczyć kable: taśma washi

Schowaj kable w pudełku

Żeby przedłużacz się nie kurzył i nie zabierał miejsca na podłodze, schowaj go w pudełku. Wystarczy tylko wyciąć otwory na kable. W większym pudełku zmieścisz też telefon i tablet. Voilà: wszystkie drobiazgi w jednym miejscu i w zasięgu ręki!

Zaczep kable o klipsy

Bez wiercenia i nieestetycznych śladów po taśmie klejącej! To rozwiązanie możesz zastosować już dzisiaj. W szufladzie na pewno znajdzie się kilka zapomnianych klipsów do papieru. Małe etykiety ułatwią rozpoznanie, który kabel jest do czego.

klipsy do papieru do uporządkowania kabli

Poproś o pomoc ludziki Lego

Ten pomysł jest wyjątkowo uroczy! Sprawdzi się zwłaszcza w pokoju dziecięcym. Przyklej taśmą małą podstawkę Lego i przyczep do niej ludziki. Każdy będzie trzymał w ręce inny kabel.

Zawiń kable

Słuchawki i cienkie kable od ładowarek możesz po prostu owinąć wokół przyczepionych do blatu klipsów do papieru. Niech w końcu przestaną się plątać!

Uchwyty do kabli

Prosty, ale genialny wynalazek! Możesz przykleić je do ściany, do blatu biurka lub gdzie tylko zechcesz. Zamocowane w nich ładowarki przestaną w końcu zsuwać się z biurka.

Biurko już posprzątane? Trzeba zabrać się do pracy!

Zdjęcia i materiały wideo: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline