W ostatniej chwili: dekoracje na Boże Narodzenie

Święta i okres tuż przed nimi to czas pełen obowiązków, dlatego dla zapracowanych, zajętych i spóźnionych przygotowaliśmy trzy proste pomysły na dekoracje na Boże Narodzenie, które można zrobić w kilka minut, w ostatniej chwili. Będzie pięknie, świątecznie i efektownie.

westwing-deko

Co pomaga stworzyć wyjątkowy, świąteczny nastrój? Pęknie udekorowana choinka, świece na stole oraz aromat odświętnych potraw. Nie może także zabraknąć dekoracji domu! Jak sprawić, by każde wnętrze prezentowało się stylowo i bożonarodzeniowo, jeśli zwłaszcza teraz, przed świętami, tak bardzo brakuje nam czasu? Z nami to nic trudnego!

Błyszczący lampion

Aby zrobić tę błyszczącą dekorację, wystarczy przygotować jeden lub kilka lampionów w różnych rozmiarach oraz szyszki, którymi je przystroimy. Najlepiej wybierać takie szyszki, które bez problemu zmieszczą się w lampionach. W mniejszych pięknie zaprezentują się nieduże szyszki zebrane w parku, w większych – szyszki jodłowe lub dekoracyjne sztuczne szyszki. Szyszki wkładamy do lampionów i dodajemy choinkowe światełka LED. Najlepiej będą wyglądały świetlne łańcuchy o niedużych lampkach. Świąteczna kompozycja jest już gotowa! Taki lampion można postawić na parapecie, stoliku przy łóżku lub nawet pod choinką. Teraz świąteczna atmosfera już Cię nie opuści!

 

westwing-dekoracje-jemioła

Jemioła

W wielu krajach gałązki jemioły to dekoracyjny element, którego nie może zabraknąć w czasie Bożego Narodzenia. To symbol dostatku dla tych, którzy marzą o finansowej stabilizacji oraz miłości dla tych, którzy chętnie całują się pod jemiołą zawieszoną nad głowami. Warto podtrzymać tę piękną tradycję i udekorować dom jemiołą. Wystarczy związać razem kilka gałązek, dodać ładną wstążkę i powiesić bukiet nad drzwiami, pod sufitem lub pod żyrandolem. Jemiołowy bukiet można dodatkowo ozdobić dzwoneczkami i bombkami.

westwing-dekoracje-świece

Cynamonowe świeczki

Zapach cynamonu kojarzy się z zimą, grzanym winem, bożonarodzeniowymi ciasteczkami i aromatyczną herbatą. Teraz możemy dodać smaku także świecom! Wystarczy zwykła biała świeca i laski cynamonu o podobnej długości. Świecę dekorujemy cynamonem, a następnie pachnącą kompozycję przewiązujemy sznurkiem lub wstążką. Cynamonowa świeca doskonale zaprezentuje się na metalowej tacy w otoczeniu zielonych gałązek i choinkowych ozdób.

Zdjęcia: Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline