Zdrowy styl życia w pracy

Idealne ciało na plaży? Lepiej zadbaj o nie już zimą! Oczywiście nie jest to łatwe, szczególnie w tygodniu, w natłoku codziennych obowiązków. Cóż, mamy nadzieję, że nasz poradnik, pokaże Ci, jak na co dzień pracować nad wymarzoną sylwetką. Poznaj 10 sposobów na zdrowy styl życia w pracy!

1. Pij dużo wody (najlepiej z plasterkiem ogórka lub cytryny).

Woda to dość niedoceniany napój, tymczasem poprawia koncentrację i samopoczucie lepiej niż kawa. Wystarczy osiem szklanek wody dziennie i zaraz poczujesz więcej energii! Jeśli czysta woda już Ci się znudziła, dodaj do niej plasterek ogórka, truskawki lub jabłka. Trzymaj się z daleka od napojów gazowanych i sztucznie dosładzanych soków.

2. Regularnie wstawaj z krzesła (przynajmniej raz na 45 minut).

Pozostawanie w pozycji siedzącej przez więcej niż sześć godzin dziennie jest szkodliwe dla zdrowia i sprawia, że szybciej odczuwasz zmęczenie. Ustaw powiadomienia w kalendarzu i przynajmniej raz na 45 minut wstań z krzesła. Twoje ciało Ci za to podziękuje.

3. Wybierz zdrowe przekąski (na przykład orzechy i suszone owoce).

Czekoladowy batonik to Twoja ulubiona popołudniowa przekąska? Postaraj się zawsze mieć pod ręką zdrowy odpowiednik. Orzechy, suszone owoce i superżywność załatwią sprawę. Twój mózg otrzyma też odpowiednią porcję magnezu. Nie stawiaj ich jednak bezpośrednio na biurku. Lepiej umieść je z boku na półce i wstawaj za każdym razem, aby po nie sięgnąć. Dzięki temu ilość spożywanych kalorii będzie zawsze pod kontrolą.

4. Korzystaj ze schodów.

Oprzej się pokusie korzystania z windy. I tak trzeba na nią długo czekać, a wchodząc po schodach przynajmniej spalisz kalorie i wyrzeźbisz nogi.

zdrowe przekąski do pracy

5. Idź na spacer.

Jedzenie lunchu naprawdę zajmuje Ci godzinę? Pewnie nie. Zamiast z powrotem siadać do biurka, wyjdź na krótki spacer. Ruch i świeże powietrze sprawią, że popołudniowy spadek energii będzie mniej dokuczliwy. A może w ogóle nie nadejdzie…

6. Przynieś do pracy zdrowy lunch.

Jedzenie w stołówce niezbyt przypada Ci do gustu, a w pobliżu biura są wyłącznie fastfoody? Czas nauczyć się planowania! Przygotuj pudełko z lunchem na każdy dzień tygodnia. Postaraj się, żeby jedzenie było nie tylko zdrowe, ale też ładnie wyglądało. Może przyda się duży ozdobny słoik?

7. Rozciągnij się.

Ręce, nogi, szyja — te części ciała sztywnieją podczas siedzenia za biurkiem. Od czasu do czasu warto się zatem przeciągnąć i nieco rozluźnić mięśnie. Co więcej, lepsze krążenie krwi poprawia samopoczucie.

8. Daj odpocząć oczom.

Jeśli zadbasz o przerwy dla swoich oczu, nie grozi Ci ból głowy ani zmęczenie po kilku godzinach siedzenia za biurkiem. Wystarczy, że co 20 minut wyjrzysz przez okno albo spojrzysz w dal. To ćwiczenie pozwala się też zrelaksować.

9. Jedz śniadanie.

Tak, tak, prosta rzecz, a ciągle trzeba o niej przypominać. Poranny głód spowoduje, że trudniej będzie Ci się skupić i chętniej sięgniesz po słodkie przekąski. Dlatego najlepiej już wieczorem przygotuj musli, jogurt i owoce. Kanapka z pełnoziarnistego pieczywa też spełni swoje zadanie. Do dzieła!

 10. Zrezygnuj z trzeciej kawy.

Ogranicz spożycie kofeiny. Paradoksalnie będziesz mieć więcej energii. Kawa podnosi ciśnienie tylko na jakiś czas, potem następuje gwałtowny spadek. W zastępstwie możesz sięgnąć po zieloną herbatę.

Zdjęcia i materiały video: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline