Zimowe bukiety

Na zimę natura zasypia, a ogrody pustoszeją, co nie oznacza, że wszystkie rośliny zapadają w sen zimowy. Zimowe kwiaty kwitną od grudnia do lutego i chętnie ozdobią Twój dom. Westwing zaprasza miłośników dużych, kwiatowych kompozycji oraz wielbicieli minimalistycznych bukietów do zapoznania się z najpiękniejszymi roślinami, które przetrwają każdą zimę.

zimowe kwiaty - świąteczny amarylis

Amarylis, królowa zimy

Amarylis zachwyca swoimi lejkowatymi kwiatami. Kwitnie jesienią i zimą, a czerwone i białe płatki sprawiają, że amarylis jest niezwykle popularny w okresie świątecznym. Wybierając czerwony amarylis, dobierz białą doniczkę lub wazon i ożyw kompozycję wysokimi gałązkami, poinsecją i jagodami ostrokrzewu. Za to biały amarylis będzie pięknie wyglądał w przezroczystym naczyniu, wśród hiacyntów i gałązek dzikiej róży.

zimowe kwiaty - przebiśniegi w delikatnym cynowym naczyniu

Bukiet z przebiśniegów

Jak sugeruje nazwa, przebiśniegi są jednymi z nielicznych roślin, którym niestraszny śnieg. Ich delikatne, nieduże dzwoneczki zwiastują nadejście długo wyczekiwanej wiosny. Przebiśniegi z własnego ogródka (dziko rosnące podlegają ochronie) ślicznie zaprezentują się w cynowym, rustykalnym dzbanku. Delikatne dzwonki przebiśniegów doskonale wpiszą się w styl skandynawski: wystarczy wstawić pojedyncze łodygi do niedużych, przezroczystych szklanek.

zimowe kwiaty - bukiet warzywny idealny na zimę

Zimowy bukiet warzywny

Kapusta włoska, karczochy, marchewki, dynie, odmiany kalafiora – to nie przepis na zdrowe danie! Warzywa pomogą stworzyć ciekawą reinterpretację bukietu. Wystarczy odwiedzić ryneczek i wybrać jak najładniejsze okazy. Bukiet warzywny będzie dobrze wyglądał w misie, wazonie lub wazie na zupę. Kieruj się swoją kreatywnością. Łącz kolory i kształty, dodaj kilka liści i pamiętaj, że kiedy bukiet przywiędnie, możesz go zjeść!

zimowe kwiaty - ciemiernik w kryształowym wazonie

Ciemiernik

Niektóre gatunki ciemiernika kwitną także zimą, zwykle w okolicy Bożego Narodzenia, dlatego nazywa się je „bożonarodzeniowymi różami”. Delikatne odcienie różu, bieli i fioletu kwiatów ciemiernika będą pięknie wyglądać w świetle świątecznych świec i towarzystwie sezonowych dekoracji. Czarny ciemiernik jest bardzo majestatyczny, ale dość trudny w utrzymaniu. W dodatku nie spotyka się go zbyt często, dlatego polecamy jasne odmiany tego zimowego kwiatu.

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline