Złoty środek

Złoto – niegdyś symbol bogactwa i władzy, dziś reprezentuje styl i elegancję. Niezwykle popularny w latach dwudziestych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ten szlachetny metal znów wkracza na nasze salony.

złote lustro i dodatki na tle beżowej ściany

Złoto to kopalnia skojarzeń: niektórzy uważają, że jest kiczowate, inni – że ryzykowne. My uważamy, że złoto jest wspaniałe – to nie tylko metal, ale także ponadczasowa, delikatna i bardzo wszechstronna oznaka luksusu. Jego gorący blask z powodzeniem może wypełnić różne wnętrza.

złoto w połączeniu z różnymi kolorami

Złoto dla podkreślenia

W przypadku złota mniej oznacza więcej. Wystarczą drobne dekoracje, by osiągnąć mocny efekt. Najważniejsze będzie ich właściwe ustawienie. Złotymi akcentami mogą być wazy, lustra w złoconych ramach, poduszki lub lampy. Wybierz złote elementy wedle uznania, a następnie ustaw je jeden przy drugim.

złoto jako dodatek w dwóch wnętrzach

Złoty dodatek

Wszechstronne złoto można łączyć z meblami i akcesoriami w różnych stylach i kolorach. Amerykańska projektantka Aerin Lauder twierdzi, że złoto to w pewnym sensie kolor neutralny. Połączenia złota z rustykalnym drewnem, futrami, lnem lub nawet bawełną są niezwykle harmoniczne. Matowe złoto doda wartości lekkim tkaninom, takim jak aksamit lub jedwab, a jego błyszcząca wersja uszlachetni drewno i skórę.

złoto - dwa przykłady zastosowania, sypialnia, tapeta

Różne odcienie złota

Złote dodatki są jak biżuteria i podkreślają styl wnętrza. Matowe złoto z różem prezentuje się subtelnie i delikatnie, a z czernią – tajemniczo i szykownie. Złoto w towarzystwie zieleni doda atmosferze magii, a w połączeniu z rustykalnym drewnem – sprawi, że poczujemy się jak w pałacu.

Ozłoć ścianę

Lubisz wnętrza pełne klasy? Wybierz neutralną tapetę z prostym, delikatnym złotym wzorem, a następnie beżowe lub pastelowe dodatki i meble. Doskonale sprawdzi się tu róż, rozmyty błękit i mięta. Towarzystwo pasteli sprawi, że złoto będzie mogło rozbłysnąć pełnią blasku. Jeśli masz już rzucającą się w oczy złotą tapetę, dobierz do niej drewniane meble w naturalnym kolorze, a do tego dodatki w mocnych barwach.

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline