Do zobaczenia w Barcelonie!

Boska Barcelona

Otwarta na morze i świat Barcelona jest obecnie popularna jak nigdy wcześniej. Jej w niej wiele luksusowych hoteli i markowych sklepów. Restauracje nie są zwykłymi lokalami gastronomicznymi, ale salonami najlepszego wnętrzarskiego designu. Co rusz pojawiają się nowe concept stores z kolejnymi kreatywnymi propozycjami. Widzieliście kiedykolwiek piekarnię wyglądającą jak hotelowy hol? Albo salon fryzjerski urządzony jak zabytkowa rezydencja? Przyjedźcie tutaj, a zobaczycie!

1 1paseo_gracia_silvia

Mieszkańcy Barcelony chętnie chodzą do nowych lokali. Mój angielski przyjaciel Andrew powiedział mi kiedyś, że podczas jednej z wizyt w Barcelonie miał naprawdę trudny orzech do zgryzienia, próbując wybrać spośród ponad 6000 tutejszych restauracji! Jeśli i Ty należysz do osób, które lubią odkrywać nowe miejsca, w Barcelonie będziesz w swoim żywiole. Chodźmy na spacer w poszukiwaniu tych najciekawszych. Niektóre z nich są tu od dawna, inne dopiero zostały otwarte (w trakcie powstawania tego tekstu zapewne pojawiają się kolejne). Część z nich będzie wyjątkowa, niektóre po prostu nowe, a inne – wręcz zachwycające.

Zacznijmy od Paseo de Gracia. Pierwszy przystanek to symboliczny hotel Majestic. Mój dobry przyjaciel Santiago Martín, dyrektor komunikacji, pokazuje nam penthouse i prowadzi na zapierający dech w piersiach taras. „Wieczorny drink na tarasie w Barcelonie, kiedy tylko pogoda sprzyja, to zawsze świetny pomysł. Wspaniałe widoki i miła atmosfera gwarantowane” – mówi. To prawda. Widoki z tarasu hotelu Majestic są po prostu oszałamiające. Widać stąd nawet Sagrada Familia!

Następne obowiązkowe miejsce to słynny hotel Mandarin. Położony zaledwie kilka przecznic od pozostałych, młodszy od nich, stał się już symbolem luksusu. Jego tarasy latem są wyjątkowo tłoczne, szczególnie ten mimozowy, będący ekskluzywnym miejscem wewnątrz budynku.

Pozostając po tej samej stronie ulicy, parę kroków dalej trafisz na hotel o nowej i szczególnej koncepcji. To Margot House – tajny hotel z dziewięcioma przepięknymi pokojami. Wejście od ulicy nie jest w żaden sposób oznakowane. Został on otwarty dwa miesiące temu i jest czarujący. Poczujesz się w nim jak w domu.

Zanim ruszymy dalej naszą hotelarską trasą, odwiedzimy jeszcze jedno miejsce – wyjątkowy salon fryzjerski: Salon Toro. Jego wystrój to dzieło Lázaro Rosa-Violána, projektanta wnętrz, który pracuje nad wystrojem restauracji w Barcelonie i Madrycie. W tym niezwykłym salonie fryzjerskim z butikiem na zapleczu zobaczysz wiele wspaniałych detali, takich jak kominek i fotel pochodzący ze słynnego statku Queen`s.

Po drodze do Gran Via możemy jeszcze zobaczyć jedno z najbardziej zaskakujących miejsc na Paseo de Gracia. To El Nacional, przestrzeń gastronomiczna, gdzie każda z restauracji specjalizuje się w innej kuchni. Wnętrze zaprojektowane przez Rosa-Violána składa się z niezależnych, pełnych charakteru, imponujących części. Kilka z nich wyróżnia się stylem vintage, nawiązującym do modernistycznego charakteru miasta.

Z centrum kultury ruszamy prosto do małej, uroczej restauracji La Cuina d’en Garriga, prowadzonej przez Elenę – uroczą dziewczynę, która w frankofilskiej atmosferze rozpieszcza klientów wspaniałymi katalońskimi przysmakami.

Nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednej nowości: hotelu Cotton House – uroczym, luksusowym miejscu, trochę kolonialnym, trochę vintage, powstałym w dawnej fabryce bawełny.

Miłośnicy designu muszą jeszcze wstąpić do Jona Beriestaina. W tym szczególnym miejscu znajdą oni najwyższej jakości przedmioty w klimacie retro. Zostały one poddane renowacji lub samodzielnie wykonane z oryginalnych elementów.

Trzeba jeszcze wspomnieć o innych miejscach, których wnętrza również warto zobaczyć ze względu na ich wyjątkowość i dobry smak. Będą to z pewnością restauracje Chez Coco, Casa Paloma lub, otwarta kilka miesięcy temu, Caballa Canalla. Znajdziesz tam dobre jedzenie, ale przede wszystkim pomysłowy projekt. Inny i oryginalny.

Barcelona jednak na tym się nie kończy. Boska i nowoczesna, nie przestaje wciąż kreować samej siebie. Bardzo możliwe, że w czasie, w którym czytasz ten artykuł, powstaną kolejne miłe miejsca, które warto odwiedzić. Jak to sprawdzić? Przyjechać do tego urokliwego miasta, pełnego kultury i piękna. Czekamy na Ciebie.

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline