Château de la Resle

Podczas podróży przez Francję trudno nie zwrócić uwagi na typowe francuskie zamki i pałace. Château de la Resle, posiadłość, która należy do Johana i Pietera, oferuje jednak coś więcej niż tylko czar minionej epoki. Para przeobraziła to miejsce, które należało niegdyś do francuskiej arystokracji, w luksusowy hotel.

westwing-chateau-de-la-resle-1

Od czasu, kiedy Johan i Pieter przeprowadzili się z holenderskiego Heusden do Francji, minęło już jedenaście lat. Powodem była praca Johana: „W Holandii pracowałem w sektorze gastronomicznym. Poczułem wtedy, że nadszedł czas, by moja firma otworzyła przedstawicielstwo we Francji”.  Kiedy Johan i Pieter odwiedzili château po raz pierwszy, od razu ulegli jego urokowi. To był kolejny bodziec, by osiedlić się we Francji na stałe.

westwing-chateau-de-la-resle-2
westwing-chateau-de-la-resle-3
westwing-chateau-de-la-resle-4

Pałac de la Resle położony jest na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na okolicę. Miejscowość Montigny la Resle znajduje się w północnej Burgundii, niedaleko Chablis.  Można tu podziwiać winnice, zielone pola, piękne lasy, a także Opactwo Fontenay – klasztor cysterski wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

westwing-chateau-de-la-resle-5

Do drugiej wojny światowej rezydencja Château de la Resle pozostawała w rękach szlachty. Najstarsze skrzydło pałacu datuje się na XVII wiek. W XIX wieku pałac został częściowo zniszczony w pożarze, a następnie przebudowany. Johan i Pieter z szacunkiem odnoszą się do historycznego stylu budynku. „Zdecydowaliśmy się na połączenie elementów klasycznych z naszą własną kolekcją sztyki współczesnej i wzornictwa. Wykorzystaliśmy farby duńskiej firmy Farrow & Ball, która jest autorytetem w tej branży. Na ścianach zastosowaliśmy ciemne kolory, które doskonale kontrastują z białymi sufitami i drewnem. Rezultat? Styl, który trudno skategoryzować”.

westwing-chateau-de-la-resle-collage-2
westwing-chateau-de-la-resle-collage

Johan i Pieter są także dumnymi właścicielami marki Château de la Resle, która oferuje produkty inspirowane château.  Para nie zamierza opuszczać Francji. „Mamy nadzieję, że Château de la Resle będzie inspirować i przyciągać miłośników sztuki i designu przez kolejne dziesięciolecia”.

Zdjęcia: Château de la Resle

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline