Cocooning, czyli przytulne lato w domu

Jeśli letnie dni chętniej spędzasz w domu niż na piknikach, nad jeziorem lub na gwarnej plaży, to znaczy, że musisz poznać ideę cocooning. Cocooning to prosty sposób na to, by Twój dom stał się najprzytulniejszym miejscem na świecie, oazą, spokojnym schronieniem… zwłaszcza w rozgorączkowane, upalne, urlopowe lato. Zobacz, jak to się robi! Stwórz własny domowy „kokon”.

westwing-cocooning-taras

Tkaniny i materiały

Lekkie, delikatne, oddychające materiały to idealny wybór na ciepłe dni. Len, jedwab i bawełna z powodzeniem zastąpią zimową wełnę i flanelę. Wybierz letnie wersje poszewek na poduszki i lekkie narzuty. Naturalne tkaniny doskonale odnajdą się w towarzystwie naturalnego drewna, rattanu lub wikliny.

westwing-cocooning-collage

Kolory

Kolory orzeźwiających sorbetów, wszystkie odcienie niebieskiego i delikatny, słoneczny kolor miodowy to barwny przepis na przyjemną, letnią atmosferę. Tapety, miękkie siedziska, donice i dodatki utrzymane w tych odcieniach będą jak wnętrzarski powiew lata.

westwing-cocooning-collage4

Natura w domu

Kochasz przyrodę, ale i tak wolisz spędzać letnie dni w domu? Zaproś naturę do siebie. Skrzynki z kwiatami na balkonie, donice z roślinami w salonie, lawenda, mięta i bazylia sprawią, że poczujesz się prawie jak na wakacjach w Toskanii.

westwing-cocooning-collage2

Romans przy ognisku

Letnie spotkanie przy ognisku? Iskry odbijające się w kieliszku czerwonego wina? Mamy „udomowioną” wersję romantycznych wieczorów przy trzaskającym wesoło ogniu: lampiony, latarenki i świeczki. Stwórz świetliste morze płomyków na balkonie lub parapecie.

westwing-cocooning-collage3

Hamak

Jeśli lubisz delikatnie kołysać się w hamaku, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Teraz możesz cieszyć się tą kojącą i kojarzącą się z wczasami pod gruszą rozrywką także w swoim domu. Zdecyduj się na hamak wolnostojący, ale jeśli brakuje miejsca, możesz zastąpić hamak fotelem hamakowym.

westwing-cocooning-hamak

Dźwięki lata

Delikatne dźwięki to idealne towarzystwo na letnie popołudnie. Relaksujące, letnie nuty zachęcą do snucia planów i marzeń. Włącz muzykę, pomyśl o plaży i falach rozbijających się niespiesznie o brzeg. Czy potrzeba czegoś więcej? Twój letni kokon jest już gotowy!

Zdjęcia: Living4media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline