Maison et Objet — gorące trendy na jesień 2016

Czas na powrót do szkoły, czyli czas na nowe trendy na jesień 2016! Czerwień, welur, orzech, szkło, marmur, organiczne materiały i rzemiosło — projektanci mają z czego wybierać. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy gorącą relację z międzynarodowych targów wnętrzarskich „Maison et Objets”, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Paryżu.

Dekoracje na jesień 2016

Intensywna czerwień

Jakie trendy na jesień 2016 będą królować w świecie kolorów? Przede wszystkim czerwień. W tym sezonie kolor miłości, namiętności i ognia powraca w wielkim stylu. Czerwień pomidorowa, kardynalska, intensywna fuksja… Można wybierać dowoli, bawiąc się bogatą gamą odcieni. Piękny kolor wspaniale ożywia wnętrze i dodaje mu energii.

kolory we wnętrzach

Miękkość weluru

Welurowe tkaniny sprawią, że wnętrze będzie wyglądało bardziej przytulnie i ciepło, ale i bardziej zmysłowo… Welur świetnie wpisuje się też w emanujący dyskretną elegancją styl brytyjski, na przykład projekty Toma Dixona czy francuskiej designerki Dorothée Meilichzon. Przygotowane przez nich aranżacje charakteryzuje spokój i delikatność. Welurowe dodatki idealnie pasują do akcesoriów wykonanych z bardziej chłodnych materiałów — miedzi, marmuru i skóry.

Meble z marmuru
trendy wnętrzarskie

Orzechowa elegancja

Nowe trendy na jesień 2016 nie pozostawiają złudzeń: drewno orzechowe, wyróżniające się złotawym odcieniem i nieco vintage’ową estetetyką, wygrywa rywalizację z drewnem dębowym. Nadszedł czas na meble z orzecha!

modne meble 2016

Szklane dodatki

Przezroczyste, przydymione czy kolorowe — szkło zawsze znajdzie swoje miejsce w nowoczesnych aranżacjach. Pięknie wygląda zwłaszcza na stole, efektownie odbijając światło.

modne akcesoria 2016
modne lampy
trendy we wnętrzach

Organiczne materiały

Naturalne surowce, to jedno, ale styliści śledzący trendy na jesień 2016 idą jeszcze o krok dalej. W aranżacji wnętrz pojawiają się materiały, które wcześniej raczej nie były wykorzystywane na szeroką skalę, na przykład minerały, muszle, koralowce i masa perłowa. Często łączy się je z drewnem, kamieniem i ceramiką. Czyż efekt nie jest wspaniały?

targi maison et objet
relacja z targów maison et objet 2016

Rzemiosło nie bez wad

Rzemieślnicy na dobre wracają do gry i wreszcie zbierają zasłużone laury za swoje dzieła. Naturalna ceramika znów budzi zaciekawienie, dużym uznaniem cieszą się wyroby ze skóry i wikliny. Ważne, aby produkt końcowy nie był w pełni doskonały. Lekkie przetarcia i rysy są najlepszym dowodem na to, że mamy do czynienia z przedmiotem, który nie powstał przy użyciu maszyn.

targi maison et objet 2016 rok
modna ceramika

Terazzo w różnych odsłonach

Płytki terrazzo od dawna zdobią podłogi, ale teraz lastrykowe wzory zaczynają się też pojawiać na ścianach i przedmiotach codziennego użytku. Marmur, kwarcyt i granit, czy to w nowej, czy klasycznej kolorystyce, wyglądają niezwykle interesująco.

trendy na jesień zimę 2016
gorące trendy wnętrzarskie

Kompozycje z roślin

Zielone gałązki, rośliny i kwiaty aż się proszą, aby ułożyć je w efektowne kompozycje. Wyeksponowane w mniej lub bardziej fantazyjnych wazonach roślinne ozdoby sprawdzą się w każdej aranżacji.

stylowe akcesoria na jesień zimę 2016

Marmurowe wariacje

Popularny już w poprzednim sezonie marmur znów został doceniony. Jesienne trendy 2016 to jednak marmurowe dodatki w nowych kolorach. Mile widziany jest marmur w lekko zielonym lub brązowym odcieniu.

dodatki z marmuru

House of Games

W tym sezonie Vincent Grégoire z paryskiej agencji Nelly Rodi poświęcił większość hali wystawowej nr 7 na zaprezentowanie swojej kolekcji „House of Games”. Tajemnicze wnętrze zaaranżowane wokół motywu szachownicy sprawia nieco teatralne wrażenie. Na honorowych miejscach wyeksponowano tu różnego rodzaju gry — domino, statki, karty. Ekscentryczne? Cóż, kości zostały rzucone. Zobaczymy, czy planszówkowe trendy na jesień 2016 podbiją serca kupujących.

wnętrza i inspiracje 2016

Zdjęcia: Benjamin Guilloneau

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline