Kinfolk: powrót do korzeni

Czy kinfolk zdetronizuje scandi?  Wygląda na to, że ludzie o twórczej, kontemplacyjnej naturze mają wreszcie coś dla siebie. Kinfolk! Odkryj ducha kinfolk i poddaj się jego minimalistycznemu czarowi.

westwing-kinfolk-1

W dość trudnych czasach, kiedy wszystko staje się coraz bardziej skomplikowane, kinfolk oferuje powrót do prostszego życia i skupienia się na tym, co naprawdę ważne. Ten minimalistyczny styl życia narodził się w Stanach Zjednoczonych. Częściowo był wyrazem podziwu dla Amiszów oraz ich niespiesznego, autentycznego art de vivre. Trend zyskał ogromną popularność w Stanach dzięki magazynowi Kinfolk skupiającemu się na stylu życia i gotowaniu. Modne stały się warsztaty kulinarne organizowane przez Kinfolk na całym świecie. Posiłki przygotowane ze świeżych składników, spotkanie przy stole, rozmowy – to idea kinfolk. W końcu „kinfolk” oznacza rodziców i najbliższą rodzinę.

westwing-kinfolk-2

Cechy charakterystyczne

Jako styl wnętrzarski kinfolk czerpie z boho, scandi, vintage oraz industrialu. To mieszanka wzorów, kolorów i materiałów, której efektem jest nowoczesny minimalizm nie pozbawiona jednak odcieni charakterystycznych dla cyganerii. Równie dobrze sprawdzi się w wiejskiej chacie, jak i w nowojorskim lofcie. Oto kilka cech charakterystycznych kinfolku:

westwing-kinfolk-5

Rośliny

Nawiąż na nowo kontakt z naturą i poddaj się urokowi roślin. Stwórz niewielki ogród w domu i zadbaj o to, by każdy okaz flory miał swój własny, stylowy dom: kaktus – obszerny klosz, kwiat cięty – butelkę z recyklingu, sukulent – wiszący, pleciony koszyczek. Spróbuj także zrobić własny wiszący zielnik.

westwing-kinfolk-4

Surowe materiały

Design w tym stylu preferuje surowe, rustykalne materiały. Dominuje drewno, użyczające swojej urody w meblach, antykach lub prostych dodatkach. Linie są proste, tekstury mocne i chropowate. Obecne są także ratan, kamień i bawełna.

westwing-kinfolk-3

Kolory

Podobnie jak we wnętrzach Północy, tak i tutaj ściany skąpane są w bieli nadającej przestrzeni lekkości i jasności. Biel to także powrót do aranżacyjnych podstaw. Prostą paletę kolorów wzbogacają szarości połączone z écru, seledynem i barwami ziemi.

westwing-kinfolk-6

Ręcznie wykonane dekoracje

Dekoracje są zwykle robione ręcznie, dzięki czemu nie można odmówić im autentyczności i wyjątkowości. Zwykle idą w parze z ceramiką z drugiej ręki oraz dodatkami pochodzącymi z recyklingu. Całości dopełnią etniczne wzory, detale oraz ozdoby, na przykład bardzo-modne ostatnio łapacze snów. W tym stylu znajdzie się miejsce na pamiątki ze wszystkich podróży.

westwing-kinfolk-7

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline