Kwiecień w Dom&Wnętrze

 

Wiosną, po miesiącach letargu i uśpienia, świat budzi się do życia. Nachodzi nas wówczas potrzeba odmiany. To wymarzony czas, by zmienić fryzurę, odświeżyć garderobę czy przejść na dietę. Zmiany warto wprowadzić także w swoim domu! Moc inspiracji znajdziemy w kwietniowym numerze magazynu Dom&Wnętrze. Skandynawskie mieszkanie właścicielki polskiej marki modowej Risk, relacja z targów w Paryżu, sesja, której bohaterkami są tkaniny kuszące bogactwem żywych kolorów, podsuwają pomysły na wiosenną metamorfozę.

kwiecien-2015_D&W

Paryż – światowa stolica mody wnętrzarskiej

Maison & Object to jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów poświęconych aranżacji i dekoracji wnętrz na świecie. Impreza odbywa się w Paryżu dwa razy do roku. W tym czasie słynne miasto miłości, staje się stolicą sztuki. Wielbicieli designu, którzy nie mogli na własne oczy zobaczyć, jakie trendy kreują na nadchodzący sezon największe światowe marki, z pewnością zainteresuje relacja redaktorki D&W, Agnieszki Pogorzelskiej, która zdradza, co będzie modne w nadchodzącym sezonie. Nas zachwyciły żyrandole Winter Palace z białej porcelany marki Lladro niczym z sali balowej baśniowego pałacu.

luty 2015 D&W
luty 2015 D&W2

Nierozłączna para

Ronan i Erwan Bouroullec wyglądają jak dwie krople wody, ale reprezentują dwie odmienne osobowości. Ronan to siła spokoju, cierpliwości, łagodności. Erwan bywa cholerykiem. Dzięki podobnemu wyczuciu estetyki, tworzą jednak duet doskonały. Ich prace wyróżniają się prostotą i nieskomplikowaną konstrukcją, bo ponad wszystko cenią i szanują indywidualne potrzeby użytkowników. Z projektowaniem związali się przez przypadek. – Jedyne, co umiałem robić dobrze, to rysować, nie miałem więc wyjścia – wspomina na łamach D&W Ronan Bouroullec i całe szczęcie, bo dzięki temu co roku powstaje kilka projektów, które zachwycają świat.

luty 2015 D&W3
luty 2015 D&W4

Kultowe jajo

Jajko jako praźródło nowego życia, forma idealna, symbol wszechświata, od lat inspiruje twórców i jest popularnym motywem zarówno w sztuce, jak i wzornictwie. Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy redakcja D&W zabiera nas do balijskiego domu Valentiny Audrito, projektantki, która zafascynowana kształtem i kolorystyką jajka, w tym obłym kształcie zamyka przedmioty codziennego użytku. We wnętrzach jej domu widać szacunek dla tradycji, pokorę wobec otoczenia, komfort i przede wszystkim humor – zasady, którymi Valentina i jej mąż, hinduski designer Abhishake Kumbhat, kierują się w codziennej pracy. Aranżując przestrzeń własnego domu małżeństwo wykazało się dystansem i dużym poczuciem humoru. Świadczy o tym ogrodowa toaleta schowana w wielkim jaju, dyskretnie ukrytym w gąszczu liści bananowca. Kolejne niezwykłe projekty znaleźć można w salonie: rozłożysty kosz wypełniony jajami, który przypomina gniazdo pterodaktyla i żyrandol z miedzianych rondli i patelni zawieszony pod sufitem, który nocą zachwyca czarem iluminacji. Mieszkanie Valentiny i jej męża stanowi dowód na to, że w projektowaniu nie ma granic, a humor może okazać się najlepszym stylistą.

luty 2015 D&W5
luty 2015 D&W6
luty 2015 D&W7

Z miłości do Platona i skandynawskiej estetyki

Mieszkanie Antoniny Sameckiej, dyrektor kreatywnej Risk Made in Warsaw, do którego w kwietniowym numerze zaprasza nas redakcja D&W, jest – jak mówi właścicielka – „przezroczyste”. Zafascynowana świetlistością skandynawskiego stylu, zadbała o to, by układ przedmiotów, ich kolory i faktury odbijały jak najwięcej światła. Iluzja przestrzenna i zabawa złudzeniem – będące ukłonem w kierunku mistrza wzrokowej iluzji, Mauritsa Cornelisa Eschnera – to kolejne cechy tego niewielkiego, 55 metrowego mieszkania, położonego na warszawskiej Saskiej Kępie. Mając z jednej strony potrzebę ładu i porządku, z drugiej będąc typem bałaganiary, Antonina wypracowała prostą zasadę: wprowadzać do wnętrza tylko piękne przedmioty. Nawet jeśli zapanuje między nimi nieład, to całość nadal będzie wyglądać dobrze!

luty 2015 D&W8
luty 2015 D&W9

W wiosennym ogrodzie

Aby wprowadzić do domu ożywczy powiew wiosny, najlepiej postawić na tkaniny o nasyconych kolorach i zwiewnym materiale. W tym roku króluje jedwab i delikatna satyna, którymi zawładnęły egzotyczne kwiaty i soczyste owoce. W najnowszym numerze D&W redaktorka, Joanna Kornecka, prezentuje najmodniejsze desenie, wśród których największy zachwyt budzi kolekcja lekkich tkanin Shanghai Garden marki Designers Guild. Ptaki wśród gałązek kwitnącej wiśni wprowadzą do wnętrza wiosenny nastrój z nutą dalekiego orientu.

luty 2015 D&W10
luty 2015 D&W11

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline