Kwiecień w magazynie Dom&Wnętrze

Dom niekonwencjonalny

Aby wyjść poza stereotypy, potrzebna jest spora dawka otwartości, szaleństwa i duża porcja ciekawości świata. Warto je w sobie odnaleźć, gdyż dzięki temu powstają rzeczy niezwykłe. Jak apartament w Miami, w którym króluje istne szaleństwo wzorów i kolorów. Wraz z redakcją D&W odwiedzimy także mieszkanie urządzone z niezwykłą brawurą. Sufit zrobiony ze starych podłogowych desek, w roli umywalki poidło dla konia. Brzmi ciekawie? Zobaczcie, jakie jeszcze niespodzianki czekają na nas w kwietniowym numerze!

kwiecien_D&W_promo_660x370

Czas wytchnienia

Znamy kolory Pantone na 2016 rok! W poprzednim roku rządziła marsala, w tym roku berło przejęły – po raz pierwszy w historii – dwie barwy: różowy Rose Quarz oraz błękitny Serenity. Trendseterzy Pantone twierdzą, że szukamy wytchnienia i łagodnych, pastelowych, wnoszących w nasze życie spokój i ukojenie kolorów. I takie są właśnie obydwie propozycje na najbliższy rok. Miło nam oznajmić, że nadszedł czas na relaks!

kwiecien 2015 D&W

Imperium porcelany

Villeroy & Boch, firma założona w 1748 roku przez znanego odlewnika armat Françoisa Bocha i jego trzech przyuczonych do zawodu synów, w krótkim czasie podbiła serca największych magnatów w Europie, w tym generalnego gubernatora Niederlandów Austriackich, który nadał jej prawo do używania królewskiego herbu Austrii. Wkrótce potem miał miejsce mariaż z producentem glinianych garnków Nicolasem Villeroyem i w ten sposób powstał duet doskonały. Dziś firma ma na koncie tak prestiżowe realizacje, jak te dla moskiewskiego teatru Bolszoj, Rijksmuseum w Amsterdamie czy katedry w Kolonii. Inspirowane wzornictwem Dalekiego Wschodu zastawy stołowe używane są w najbardziej luksusowym pociągu świata, legendarnym Orient-Expressie. Nic więc dziwnego, że codziennie setki ludzi na całym świecie wybierają do swoich domów coś z oferty Villeroy & Boch – i to chyba stanowi największy sukces marki.

kwiecien 2015 D&W2
kwiecien 2015 D&W3

Przekraczając stereotypy

W kwietniowym D&W redakcja zabiera nas do tętniącego kolorami apartamentu położonego w słonecznym Miami. We wnętrzu czuć niegraniczoną miłość do światła, koloru i przejrzystych przestrzeni. Uwagę przykuwa podwójna perspektywa – z widokami na wschód i zachód – w akompaniamencie iluzorycznych wzorów na ścianach i podłogach, które zacierają proporcje i granice pomieszczeń. Każdy detal dobrany jest tu z precyzją kaligrafa, każdy akcent kolorystyczny został dokładanie przemyślany. Żółta sofa, fotele à la Ponti, lampy podłogowe i futurystyczny żyrandol tworzą energetyczną kompozycję linii i barwnych plam.

kwiecien 2015 D&W4
kwiecien 2015 D&W5
kwiecien 2015 D&W6

Naszą podróż kontynuujemy odwiedzając niezwykłe mieszkanie położone w sercu Wiednia. Apartament stanowiący część XIX-wiecznej kamienicy pełne jest niespodzianek i zaskakujących zestawień. Prawdziwe ikony designu, przedmioty zabytkowe i projekty zaprzyjaźnionych artystów sąsiadują tu z meblami z IKEI. Subtelne linie i odcienie kontrastują z plamami czerni. Niezwykłą rolę gra też światło zestawione tak, by w pełni wykorzystać jego możliwości budowania nastroju. Lampy stojące i wiszące oświetlają jedynie wycinek przestrzeni, a małe, dekoracyjne lampki tworzą akcenty świetlne. – Kolekcjonuję rzeczy, nie tylko z uwagi na ich piękno – tłumaczy właścicielka. – Otaczam się osobliwymi przedmiotami, bo ich obecność sprawia, że mam wrażenie, iż żyję pośród opowieści. To kwintesencja bardzo popularnych wśród wiedeńczyków stylów vintage i retro.

kwiecien 2015 D&W7
kwiecien 2015 D&W8
kwiecien 2015 D&W9

Odwiedzimy także nietypowe mieszkanie usytuowane w budynku pełniącym rolę przybudówki. Postindustrialna surowość wnętrza ocieplona została żywymi akcentami: turkusowym barem, żółtymi siedziskami, kolorowymi ramami okien i paradoksalnie bardzo surowym elementem – deskami z odzysku. Ponad 150-letnie deski podłogowe zawisły na suficie. Dzięki temu zabiegowi we wnętrzach zapanował prawdziwie sielski klimat. To jednak nie wszystko. Aby dodatkowo podkreślić idylliczną atmosferę, właściciele zdecydowali się na dość niezwykłą umywalkę, która została zrobiona z… poidła dla koni. Ten ciekawy zabieg przełożył się na prawdziwie spektakularny efekt!

kwiecien 2015 D&W10
kwiecien 2015 D&W11
kwiecien 2015 D&W12

Miasto kipiące designem

W kwietniowym D&W redakcja zabiera nas w magiczną podróż po Rotterdamie. Odwiedzimy futurystyczny kościół w Pauluskerk, zajrzymy do imponującej hali targowej Markthal z największą w Europie fasadą stworzoną z prętów i szkła, obejrzymy Kubuswoningen – słynne 38 sześciennych domków, których ściany i okna pochylone są pod kątem prawie 55 stopni oraz wstąpimy do kultowych rotterdamskich restauracji: Pomms’ oferującej zdrowe i najsmaczniejsze frytki w mieście oraz Vessel 11 Bar, słynnego baru i restauracji mieszczących się na brytyjskim statku z 1951 roku.

kwiecien 2015 D&W13
kwiecien 2015 D&W14

Konsola – mebel doskonały

Konsola to mebel niezwykle urokliwy, który może stać się aranżacyjną wisienką na torcie. Przez lata konsola zmieniała swój kształt. Początkowo była filigranowym meblem na kabriolowych nóżkach. Później stała się bardziej masywna i większa. Dziś panuje moda na konsole proste, wąskie, na delikatnych nóżkach. Redaktorka, Joanna Kornecka, przybliża różne ich warianty. Nam najbardziej spodobała się TS Console 2. Zaprojektowana przez duńsko-włoski duet łączy skandynawską prostotę i włoską fantazję. Konstrukcja z mosiądzu, blat z zielonego marmuru, i półka z malowanej na czarno stali stanowią tercet doskonały.

kwiecien 2015 D&W16

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline