Lato w magazynie „Dom & Wnętrze”

Najnowszy numer „Domu & Wnętrza” to prawdziwa kopalnia inspiracji i trendów wzorniczych. To za sprawą relacji redaktorki Anny Grużewskiej z targów Salone Internazionale del Mobile, które po raz 55. odbyły się w Mediolanie. W czerwcowym numerze nie mogło też zabraknąć tematyki dziecięcej. Dowiemy się m.in. jak wprowadzić wielki design do pokoi małych mieszkańców.

czerwiec_D&W_promo_1320x740

Święto designu w Mediolanie

Ponad 372 tys. osób przybyło na 55-te międzynarodowe targi iSaloni. W specjalnym raporcie przygotowanym przez dziennikarkę „Domu & Wnętrza” znalazły się zdjęcia najbardziej inspirujących stoisk. Nie zabrakło polskich akcentów: relację otwiera stoisko marki Comforty z inspirowanymi japońskimi drzeworytami meblami autorstwa Mai Ganszyniec, a w dalszej części widzimy kosmiczne biuro prasowe zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę. Nas szczególnie urzekła dżungla przygotowana przez niemieckiego producenta mebli ogrodowych – Dedon, jak i kolekcja mebli dla dzieci stworzona przez samego Marcela Wandersa dla marki Cybex.

czerwiec_2015 D&W
czerwiec_2015 D&W2

 

Zoom na róż, geometrię i kulę

Co przebija się z ostatnich projektów? Spokojne, harmonijne formy i kolory. W tych pierwszych prym wiedzie kula. Jak się okazuje, kształt ten można z powodzeniem wykorzystać przy takich meblach jak komoda (kolekcja Credenza proj. Patricii Urquioli) czy szafka (kolekcja Chaotic Love marki Swedish Ninja). Choć nas i tak najbardziej urzekają lampy balony Memory, zaprojektowane przez Borisa Klimka – młodego, słowackiego designera. A róż? Cóż, w tak pięknym, subtelnym odcieniu, nie może się nie podobać!

czerwiec_ 2015 D&W3

Wielki design dla małych ludzi

W temacie urządzania dziecięcych pokoi dominują dwa podejścia. Jedni stawiają na proste, tanie meble, których pozbywają się bez sentymentu, gdy mały człowiek zaczyna dorastać. Inni uważnie wybierają każdy detal do dziecięcego pokoju, aby stworzyć piękną, przyjazną przestrzeń, kształtującą najlepsze gusta. Do tych drugich skierowana jest oferta producentów tzw. ikon designu. Najsłynniejsze meble świata w wersji mini są przeurocze! Nie sposób nie uśmiechnąć się na widok małego fotela 366 Chierowskiego, krzeseł Thoneta czy Pantona. To właśnie od słynnego krzesła Pantona zaczęła się produkcja wielkiego designu w wersji dziecięcej. A zdecydowały o tym… dzieci! Szczegóły w czerwcowym D&W.

czerwiec_2015 D&W4

Niebanalne wnętrza

Wraz z rubryką „Styl D&W” wędrujemy po pięknych wnętrzach – od Mediolanu, poprzez Marsylię i Kraków, do Warszawy. Wspólny mianownik wszystkich aranżacji to niebanalny wystrój. Włoski apartament urzeka nas mocnymi kolorami, fantazyjnymi kształtami mebli i dodatków oraz łazienką, zaprojektowaną przez samego Barnabę Fornasettiego. W krakowskim mieszkaniu zachwycamy się barwnymi akcentami, a w warszawskiej kamienicy świetlistymi kolorami i pokaźną kolekcją dzieł sztuki.

czerwiec_ 2015 D&W5
czerwiec_ 2015 D&W6
czerwiec_c2015 D&W7
czerwiec_ 2015 D&W8

Czas na taras

Doczekaliśmy się! Słońce zadomowiło się u nas na dobre, lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upalne dni i ciepłe, spokojne wieczory. Gdzie najlepiej je spędzać? Oczywiście na zewnątrz, czas więc odświeżyć nasze balkony, werandy i tarasy. W czerwcowym numerze redaktorka Joanna Kornecka podpowiada jak je urządzić w zgodzie z najnowszymi trendami.

czerwiec_2015 D&W9
czerwiec_2015 D&W10

Francuskie bistro w Warszawie

Gości wita na wejściu wielka, mosiężna palma, autorstwa Kingi Mostowik – projektantki tego miejsca. W środku – klimat oranżerii, w karcie – szejk z pieczonego ziemniaka. Gdzie jesteśmy? W samym centrum Warszawy, w restauracji Palmier. To niezwykłe miejsce nawiązujące wystrojem i potrawami do tradycji paryskich bistro. Można usiąść wygodnie na wysłużonych, skórzanych kanapach i bez pośpiechu rozkoszować się croissantami z rostbefem, foie gras z rabarbarem czy wspomnianym firmowym szejkiem z pieczonego ziemniaka, kefiru, wody pomarańczowej, masła i wanilii. Brzmi intrygująco.

czerwiec_2015 D&W11
czerwiec_ 2015 D&W12

Salonowa łazienka

Jakie płytki na ściany łazienki? Najlepiej żadne, bo takie są najnowsze trendy. Łazienka podnosi swój status do rangi salonu, i taki ma być teraz jej wystrój. Zapominamy więc o zwykłej armaturze, stawiamy na oryginalne kolekcje, zindywidualizowane nadruki, ciekawą fakturę i kształty. Nie zakrywamy płytkami szczelnie każdego cm6 w łazience, wystarczy tylko zabezpieczyć mokre strefy.

czerwiec_2015 D&W13
czerwiec_2015 D&W14

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline