Lipiec w magazynie „Dom&Wnętrze”

Wakacyjne wnętrza

Przyszło lato, a wraz z nim wakacje. Słońce, morze, intensywne kolory i zapachy – wszystko, za czym tak tęsknimy zimą i jesienią, jest teraz na wyciągnięcie ręki. Co zrobić, by nacieszyć się tym czasem, nie tracąc z niego nawet chwili? Korzystajmy ze świeżego powietrza i zaprośmy lato do wnętrz, w których mieszkamy. Wracając do domu, nadal będziemy czerpać z niego w pełni. W poszukiwaniu inspiracji, zajrzyjmy do lipcowego numeru „Dom&Wnętrze”. Redakcja magazynu przygotowała dla nas przewodnik po najwspanialszych wakacyjnych przestrzeniach.

lipiec-2015_D&W

Zoom na lato

Nareszcie zawitało do nas lato. Co zrobić, by korzystać z jego uroków również w zaciszu własnego domu? W lipcowym numerze D&W znajdziemy na to odpowiedź! Redaktorka, Joanna Kornecka, przygotowała garść ciekawych propozycji. Wśród nich inspirowane życiem morskiego dna lampy, poduszki, wazony oraz tryskające energią żółte meble i dodatki. Wakacje czas zacząć!

lipiec D&W 2015 - 1

Wielki powrót dywanów

Kobierce, jak ceramika, towarzyszą ludziom od tysięcy lat. Mimo że w ostatnim dziesięcioleciu, dywany zostały już prawie zapomniane, było kwestią czasu, kiedy znów wrócą do łask. W tym roku niewątpliwie obserwujemy ich wielki „come back” i to w nowej zaskakującej formie, łączącej ultranowoczesność i powrót do tradycji. Fantazje współczesnych designerów dostrzec można między innymi w wypukłych, rzeźbiarskich wzorach, dzięki którym dywany się „uprzestrzenniają”. Projektanci nie zapominają jednak o tradycji. Kobierce, jak niegdyś, tkane są w Pakistanie i Afganistanie, przy pomocy technik i narzędzi, które nie zmieniły się od setek lat. Takie połączenie wpisuje się w trendy „slow” i „eko”.

lipiec D&W 2015 - 2

Wakacyjny azyl

W sekcji Styl D&W, redakcja zabiera nas w kolorową podróż po najwspanialszych wakacyjnych przestrzeniach. Odwiedzimy dom pary modeli, Giny i Roba McClellandów, który oczarowuje od pierwszego wejrzenia. Usytuowany nieopodal Kapsztadu, wykorzystuje wszystko, co ma do zaoferowania tamtejszy klimat i lato, trwające w RPA siedem miesięcy! Zachwyt budzi basen o nieregularnym brzegu usytuowany tak, by z perspektywy tarasu wydawał się naturalnym przedłużeniem oceanu. Ściany i podłogi, pomalowane na biało, dają wrażenie bezgranicznej przestrzeni, a z harmonijkowo otwieranych okien roztacza się widok na niezwykłą okolicę. Z kuchni McClellandowie spoglądają na południowoafrykańską łąkę porośniętą przez endemiczne kwiaty i krzewy. Po przeciwnej stronie mogą korzystać z uroków pięknej pogody i wygrzewać się na słonecznym tarasie. Czy można marzyć o czymś więcej?

lipiec D&W 2015 - 3
lipiec D&W 2015 - 4
lipiec D&W 2015 - 5

Podróż kontynuujemy w sopockim mieszkaniu architektki i projektantki, Marty Napiórkowskiej-Łosin. – Dobry design nie tylko świetnie wygląda. Dzięki dobrze zaprojektowanym sprzętom, na co dzień doskonale się funkcjonuje – twierdzi Marta. Tą zasadą kierowała się również urządzając własne mieszkanie. Przestrzeń pozostaje tu jasna i pełna powietrza, mimo że mieści meble i przedmioty z różnych bajek. Z jednej strony wzrok przykuwają pamiątki rodzinne i te przywiezione z wyjazdów, z drugiej – uwagę zwraca nowoczesny design. W tym mieszkaniu oba te elementy współgrają doskonale.

lipiec D&W 2015 - 6
lipiec D&W 2015 - 7
lipiec D&W 2015 - 8

W lipcowym numerze redakcja D&W zaprasza nas również do marokańskiego riadu Anke van der Pluijm, holenderskiej projektantki wnętrz. Romans Anke z „różowym miastem” rozpoczął się od wakacji. – W Marrakeszu najbardziej fascynujące jest to, że przekraczając próg domu nigdy nie wiesz, w jakim świecie znajdziesz się za chwilę. To miasto magii: wysokich ścian skrywających tajemnicze dziedzińce i ogrody – mówi projektantka. Właśnie dlatego postanowiła mieć tu swój dom. Kupiła opuszczony riad, który urządziła od zera. Przekraczając próg domu Anke, pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę, to wszechobecna zieleń. Dziedziniec wprost nią kipi. Kolor ten przebija się również we wnętrzu, choć tu w akompaniamencie niebieskiego. Taki duet to w północnoafrykańskim klimacie wybór doskonały. Pochłania nadmiar słońca, koi zmysły, chłodzi klimat.

lipiec D&W 2015 - 9
lipiec D&W 2015 - 10
lipiec D&W 2015 - 11

Szczecin – miasto, które zaskakuje różnorodnością

W Strefie Miejskiej – Szczecin. W tym mieście wszystko jest po drodze. Marzysz o chwili spokoju na łonie natury? W Szczecinie na jednego mieszkańca przypadają 152 m kw. terenów zielonych! Chcesz odpocząć nad wodą? Zajrzyj do Bulwary Cafe i poczuj nadmorski klimat nad brzegiem Odry. Zatęskniłeś za sztuką i życiem kulturalnym? Odwiedź filharmonię, nową ikonę miasta. Z zewnątrz budynek budzi zachwyt, ale wchodząc do środka – oniemiejesz! Jakie jeszcze atrakcje czekają w Szczecinie? Dowiecie się, zaglądając do lipcowego numeru D&W.

lipiec D&W 2015 - 12
lipiec D&W 2015 - 13

Kuchenny pomocnik

Wydaje Ci się, że w swojej kuchni masz już wszystko? Możesz być pewien – nie masz! W Strefie Smaku, dziennikarka, Joanna Grużewska, prezentuje sprzęty, którymi większość z nas nie posługuje się na co dzień. Ale czemu nie ułatwiać sobie życia także od święta? Wśród propozycji dyspenser (zredukowana wersja kultowego saturatora), nóż zaprojektowany tylko po to, by w mgnieniu oka rozkroić kokos i widelczyki w kształcie kropli wody, dzięki którym to, co na nie nabijemy, pozostanie na swoim miejscu, aż do momentu zjedzenia.

lipiec D&W 2015 - 14

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline