Lipiec i sierpień w magazynie Dom&Wnętrze

lipeic sierpien_Promoted desktop

Lato zobowiązuje do podróżowania! Dlatego w najnowszym, wakacyjnym numerze D&W, redakcja dostarcza czytelnikom wielu powodów, dla których warto ruszyć w drogę. Na festiwal do Gdyni, wystawy do Londynu, Wenecji i Sztokholmu. Do uroczych zakątków na Majorce, pięknie zaprojektowanych sklepów w Warszawie i w Krakowie, wreszcie – palcem po imponujących, XVII-wiecznych mapach w Atlasie Maior. Jedziemy!

Inspiracje, inspiracje

Na dnie oceanu, w podręcznikach do geometrii, w obrazach wielkich mistrzów i na palecie kolorów. To tam inspiracji szukali autorzy projektów, które redaktorka Joanna Kornecka prezentuje w wakacyjnej rubryce Zoom. Nasze ulubione? Tryptyk Ogród rozkoszy ziemskich Hieronima Boscha na trzech deskorolkach, lampa Koi LS w kształcie ryby, krzesło Shell i taborety z dziełami holenderskich mistrzów na siedziskach… Siadać czy podziwiać? Oto jest pytanie!

lipiec sierpien 2015 D&W
lipiec sierpien 2015 D&W2

W pracowni Pawła Kowalewskiego

Zastanawialiście się jak wyglądają gabinety kreatywnych ludzi reklamy? W najnowszym numerze D&W możecie obejrzeć jeden. Należy do Pawła Kowalewskiego – malarza, twórcy instalacji, wykładowcy ASP i właściciela agencji reklamowej. Artysta dobrze czuje się w „udomowionych” wnętrzach, dlatego jego gabinet nie przypomina tradycyjnego biura. Jest w nim dużo szklanych powierzchni, energetyzującej czerwieni, są patchworkowe meble i pokaźna kolekcja sztuki współczesnej jego ulubionych artystów.

lipiec sierpien 2015 D&W3
lipiec sierpien 2015 D&W4

Książka na drogę, sztuka w wakacje

Jeśli planowanie podróży wciąż przed Wami, koniecznie zajrzyjcie do rubryk: Książki i Agenda, przygotowanych przez redaktorkę Annę Grużewską. W tej pierwszej dziennikarka prezentuje niezwykłe książki i albumy, m.in. z reklamami biur podróży z ostatniego stulecia. W Agendzie znajdujemy zapowiedź najważniejszych wystaw i festiwali tego lata. Zaczynamy pierwszego lipca od Gdynia Days Design, kończymy… Nie kończymy, jedziemy dalej!

lipiec sierpien 2015 D&W5

Tradycyjna Majorka i kolorowy Londyn

Inspirującą podróż po najpiękniejszych wnętrzach Europy rozpoczynamy na Majorce. W uroczym miasteczku Deià oglądamy wakacyjny dom, w którym biel, kamień, surowe drewno i ikony designu zostały wplecione w lokalny koloryt i tradycję. Z gorącej Majorki przenosimy się do słonecznego o tej porze roku Londynu, a dokładniej do artystycznej dzielnicy Covent Garden. Tu, w niewielkim apartamencie, mieszka Mare Peridis – projektant i założyciel galerii 19 Greek Street. Właściciel tego miejsca udowadnia, że można bawić się designem i wygodnie żyć na… 25 m2! To zdecydowanie najbardziej barwna kawalerka, jaką dotychczas oglądaliśmy. Zobaczcie sami.

lipiec sierpien 2015 D&W6
lipiec sierpien 2015 D&W7
lipiec sierpien 2015 D&W8
lipiec sierpien 2015 D&W9

Czas na Gdynię

Gdzie zawsze warto być w pierwszy weekend lipca? Oczywiście w Gdyni, mieście dobrej muzyki (Open’er trwa!) i równie dobrego designu (Gdynia Days Design jeszcze do 10 lipca!). Ten drugi możemy podziwiać nie tylko na festiwalu, ale także w domach gdynian. Do jednego z nich zabiera nas D&W. Odwiedzamy apartament z widokiem na port, w którym styl skandynawski posłużył za bazę dla marynistycznej kolorystyki i akcentów.

lipiec sierpien 2015 D&W10
lipiec sierpien 2015 D&W11

Zatrzymać słońce

Przez większość roku tęsknimy za nim i chwytamy każdy jego najmniejszy promyk. Ale latem, kiedy za mocno grzeje, chcemy je zatrzymać… na zewnątrz! Redaktorka Joanna Kornecka podpowiada jak to zrobić w zgodzie z najnowszymi trendami. Rolety rzymskie i tradycyjne, monochromatyczne lub w geometryczne wzory, żaluzje, zasłony itd. Zobaczcie, w co warto ubrać okna tego lata.

lipiec sierpien 2015 D&W12

EuroCucina, czyli co nowego w kuchni

W kuchni dominuje biel. To teraz, ale czy również w przyszłości? Przeczytaj relację D&W z największych targów kuchennych w Europie – EuroCucina. Kuchnia z lekkiego i odpornego na zużycie włókna węglowego, okapy w kształcie designerskich lamp, modułowa linia Frames by Franke i wreszcie, nasz faworyt, lodówki Smeg ubrane przez Dolce & Gabbana! Czyż nie są piękne?

lipiec sierpien 2015 D&W13
lipiec sierpien 2015 D&W14

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline