Listopad w magazynie Dom&Wnętrze

„Dom & Wnętrze” ma już 23 lata! Z tej okazji śpiewamy redakcji symboliczne „Sto lat” i życzymy dużego grona wiernych czytelników. I delektujemy się listopadowym numerem, w którym redakcja serwuje nam urodzinowe niespodzianki. Wśród nich opublikowany przedpremierowo fragment książki Joanny Hübner-Wojciechowskiej o polskim i światowym wzornictwie lat 60. Z niecierpliwością czekamy na premierę.

IMG_4555

Urodzinowa lista marzeń

Porcelana Landscape zaprojektowana przez Patricię Urquiolę dla marki Rosenthal, kultowy fotel Eames Plastic EPA DAW czy skrzydlata lampa Lucellino projektu Ingo Maurera. To tylko 3 z 50 produktów, które znalazły się na urodzinowej liście marzeń przygotowanej przez redaktorki D&W. Nie ma na niej rzeczy zwyczajnych, wszystkie charakteryzuje świetny design i doskonałe wykonanie. To lista dla prawdziwych koneserów designu.

DW pazdziernik3

Gdy „prawie” robi różnicę

Rynek podróbek ma się świetnie. Również w designie. Wiele osób ulega pokusie niskiej ceny i sięga po meble „inspirowane” najwspanialszymi ikonami designu. A gdy się zepsują, zdarza im się reklamować je u autoryzowanych dystrybutorów… W artykule „Kruszymy kopie” redaktorka Anna Grużewska podpowiada, na co zwracać uwagę, kupując oryginały, aby uniknąć fatalnych pomyłek.

Co jest wystawiane?

W rubryce „Agenda”znajdujemy zapowiedź pięciu wydarzeń, na które warto się wybrać w najbliższych tygodniach. Nas szczególnie ciekawi pierwsza edycja Festiwalu Tkanin, który odbędzie się w dniach 14-16.12.2014 r. w Poznaniu, a także krakowska impreza „Zaprojektowani”. A wizytującym Londyn polecamy wystawę „Women Fashion Power” w Design Museum.

DW pazdziernik5

Laureaci konkursu Rzecz Doskonała

Po latach przerwy powrócił na łamy magazynu Dom&Wnętrze konkurs Rzecz Doskonała, którego celem jest sławienie polskiego designu. W listopadowym wydaniu poznajemy laureatów wznowionej edycji. I tak, wśród nagrodzonych w pięciu kategoriach znaleźli się: Tomasz Rygalik (osobowość), Magdalena Tekieli (młody talent), kolekcja mebli Easy, proj. Mikołaja Wierszyłłowskiego (projekt), Miasto i Ogród Warszawa (wydarzenie) i Służewski Dom Kultury w Warszawie (miejsce). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

DW pazdziernik7

W artystycznych wnętrzach

Rubryka „Styl D&W” w listopadowym numerze należy do artystów. Mamy możliwość podejrzenia, jak mieszkają wielcy świata designu i kultury: włoski designer Fabio Novembre, francuska projektantka Chantal Thomass, jugosłowiańska performerka i artystka intermedialna Marina Abramović oraz francuski choreograf mieszkający od kilku lat w Warszawie Claude Bardouil. Każde prezentowane wnętrze to wspaniała kopalnia inspiracji – warto wzorować się na najlepszych!

DW pazdziernik13

Zamieszkajmy w lofcie

Kto z nas nie chciałby choć przez chwilę pomieszkać w jasnym, przestronnym lofcie? Takim, gdzie sufit znajduje się kilka(naście!) metrów nad głową, a okna wypełniają całą zewnętrzną ścianę? Wszak to wnętrze, w którym można popuścić wodze fantazji i bawić się designem na całego. Redaktorka Joanna Kornecka podpowiada, które rozwiązania sprawdzą się w loftowej aranżacji.

Nowoczesny Wiedeń

Jesień mamy piękną, więc może warto wykorzystać ostatnie ciepłe dni na weekendowy wypad do miasta? Redakcja D&W poleca Wiedeń – jedną z najnowocześniejszych europejskich stolic. Miasto pełne nowatorskich butików, concept store’ów, restauracji i muzeów. A jeśli znudzi Was nowe i zapragniecie na chwilę przenieść się do starego Wiednia, zajrzyjcie koniecznie do Café Central. Tam czas zatrzymał się w minionych stuleciach.

DW pazdziernik17

 

 

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline