Luty w magazynie Dom&Wnętrze

Przyjęto, że urządzanie wnętrza domu i mieszkania to domena kobiet. Nic bardziej mylnego! Coraz więcej panów decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i wychodzi im to całkiem nieźle. W lutowym numerze redakcja „D&W” zaprasza do męskich wnętrz. A z okazji walentynek materiał specjalny – opowieści o słynnych twórczych duetach, które tworzą design przez duże „D”.

luty-2015_dandw18_15
Stylowe pary

W projektowaniu wspólna pasja i miłość to duet doskonały. W lutowym numerze magazynu D&W redakcja przybliża historie słynnych par projektantów – ich związków i wspólnych pasji. Wśród przestawionych słynne małżeństwo Eamsów, którego projekty zyskały status „ikon designu” oraz hindusko-szkocki duet Doshi Levien stanowiący dowód na to, że tam, gdzie wschód łączy się z zachodem, powstają rzeczy wybitne.

luty 2015 D&W
luty 2015 D&W2

Wyjątkowe wnętrza

W sekcji Styl D&W znajdziemy trzy niezwykłe prezentacje. Cykl otwiera dwupoziomowy apartament Karima Rashida, jednego z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych designerów naszych czasów. W zaprojektowanych przez niego wnętrzach króluje róż, który Karim nazywa przekornie „superoptymistyczną wersją bieli”. Na kolejnych stronach oglądamy dom Agnieszki Pudlik – właścicielki i głównej projektantki BBHome. Autorka aranżacji swoje wnętrze urządziła w myśl nowoczesnej interpretacji klasyki. Kontynuując inspiracyjne podróże przenosimy się do starego zamku na bawarskiej prowincji. Luksemburski designer i niemiecka artystka, twórcy marki Dante – Goods and Bads, we wnętrzach XIV-wiecznego zamku odważnie połączyli zabytkową przestrzeń z nowoczesnym designem.

luty 2015 D&W3
luty 2015 D&W4
luty 2015 D&W5
luty 2015 D&W6
luty 2015 D&W7
luty 2015 D&W8

Urlopowa nirwana w poznańskiej kamienicy

Tomek, działający w branży internetowej, zaprosił redakcję „D&W” do swojego mieszkania na piątym piętrze starej poznańskiej kamienicy. Łatwo tu uciec od codziennych problemów i skupić się na słodkim nicnierobieniu. Na pierwszym planie – drewniana antresola z podwieszaną siatką z widokiem na dachy miasta i zieleń okolic Starego Browaru. Czyż można wyobrazić sobie bardziej odpowiednie miejsce na popołudniowy relaks?

luty 2015 D&W9
luty 2015 D&W10

Mieszkanie współczesnego dandysa

Współczesny dandys – jak w powieściach Balzaca – ceni piękno, luksus i elegancję. W jego domu królują kolory, uwagę przykuwa bogactwo deseni oraz nietuzinkowe połączenia. Redakcja „D&W” wzięła pod lupę oczekiwania współczesnych dandysów i przygotowała dla nich kilka inspirujących propozycji.

luty 2015 D&W11
luty 2015 D&W12

Dla spragnionych dobrego designu – Amsterdam

W strefie miejskiej „D&W” w podróż po stolicy Holandii zabiera nas Kinga Mostownik, projektantka, stylistka i jedna z najlepszych architektek wnętrz w Polsce. Autorka odwiedza miejsca, których nie znajdziemy w klasycznych przewodnikach. Wśród nich: Hotel de Goudfazant – awangardowa restauracja urządzona w hali warsztatów samochodowych, Pols Potten – skład designu położony w niezwykłej dzielnicy loftów nad brzegiem IJ, a także Hotel Droog, w którym prym nad funkcją noclegową wiodą funkcje kulturalne. Można tu przyjść na drinka, zrobić zakupy, obejrzeć wystawę, ale odpoczynku po kulturalnych szaleństwach trzeba poszukać gdzie indziej, gdyż obiekt dysponuje tylko jednym pokojem dla gości.

luty 2015 D&W13
luty 2015 D&W14

Fokus na… miedź

Kolekcja lamp Toma Dixona rozpoczęła prawdziwy boom na miedź. Jej ogromne walory dekoracyjne warto wykorzystać w aranżacji łazienki. Jak to zrobić najlepiej podpowiada Joanna Kornecka. Nas urzekła elegancka minimalistyczna kolekcja Bowl zaprojektowana przez francuskiego designera Arika Levy’ego.

luty 2015 D&W15

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline