Marzec w Domu&Wnętrzu
Westwing recenzuje ostatni numer miesięcznika „Dom&Wnętrze”
Otaczaj się pięknymi rzeczami, a Twoje życie będzie… piękniejsze! Brzmi banalnie? Być może, ale nietuzinkowi ludzie poznani w marcowym numerze Domu&Wnętrza – potwierdzają tę prostą zależność. Amerykański poeta, ceniona kreatorka fryzur, utalentowani projektanci i architekci – wszyscy tworzą wyjątkowe dzieła, wszyscy mieszkają i pracują w niebanalnie urządzonych wnętrzach. A zatem: otaczajmy się pięknymi przedmiotami i w domu, i w pracy!


Barokowa Jaga
W kolejce do jej salonu ustawiają się znani i lubiani z pierwszych stron gazet. Po jej talent regularnie sięgają wybitni reżyserzy – zaprojektowała peruki do wielu filmów i oper, m.in. dla Mariusza Trelińskiego. W pracy ceni prostotę i minimalizm, w przestrzeni prywatnej – barok w nieoczywistej postaci. Jaga Hupało otwiera drzwi swojego domu i zaprasza czytelników Domu&Wnętrza do miejsca fascynującego, jak ona sama.

Gdy nie projektuje, myśli o projektowaniu
Wybitne dzieła bronią się same. Dlatego Oki Sato na pytania dziennikarzy o styl swoich prac odpowiada: „Przecież widzicie jakie są moje projekty”. Ten japoński projektant mistrzowsko łączy estetykę dalekiego Wschodu z Zachodem, tworząc meble i akcesoria do domu, które ciężko przypisać jednej kategorii i określonemu stylowi. Zresztą, sami zobaczcie.


Kosmiczne studio filmowe
Dom&Wnętrze nie zapomniał (już po raz kolejny) o kinomaniakach. Dziękujemy! Razem z redakcją udajemy się do podkrakowskiej wytwórni filmowej, której budynek – od środka i z zewnątrz – przypomina… bazę kosmitów! Stworzona przez Stanisława Tyczyńskiego, właściciela radia RMF FM, przyciąga największych twórców światowej kinematografii. W trzynastu metalicznych kopułach, połączonych szklanymi korytarzami, znajduje się jedna z najlepszych wytwórni filmowych w Europie. Całość utrzymana jest w stylistyce science fiction – od wystroju poszczególnych pomieszczeń, po sposób otwierania drzwi (bez klamek na linie papilarne!). Zwyczajne są tylko obiady w studyjnej restauracji, która serwuje kluski śląskie i zupę ogórkową.


Nowy Jork jak Hawana
W dziale Styl D&W – różnorodność. Na początku poznajemy amerykańskiego poetę i dramaturga, który nad piękne lśniące wnętrza przekłada historię miejsca. W swoim nowojorskim mieszkaniu usytuowanym w XIX wiecznej kamienicy nic nie odnowił, a wręcz wyeksponował spłowiałe ściany i ukruszone sztukaterie. Dodał do nich wyszperane w antykwariatach meble (m.in. stół Jackie Kennedy!) i tak powstało wnętrze, które inspiruje do twórczej pracy.




Europa w czterech stylach
Industrialny loft położony w malowniczym włoskim Como, stylowe mieszkanie z awangardowymi akcentami w centrum Paryża, nowoczesny apartament w krakowskiej kamienicy oraz skandynawski dom i pracownia właścicieli duńskiej Tapet-Cafe – firmy słynącej z produkcji przepięknych tapet. Właśnie za te wspaniałe prezentacje tak bardzo lubimy Dom&Wnętrze!




Podróżujemy, odwiedzamy i zwiedzamy
Redaktorka Joanna Kornecka podsuwa pomysły na egipskie akcenty w domowej przestrzeni. Nasz typ – krzesła z tkaniny przypominającej prawdziwy marmur. Architekt i felietonista D&W – Jakub Szczęsny zabiera nas do hrabstwa Westchester i jednej z najzamożniejszej części Stanów Zjednoczonych, a współpracująca z redakcją architektka i projektantka – Kinga Mostowik – oprowadza nas po warszawskim Powiślu.
Tekst: Westwing