Mieszkaj jak Audrey Hepburn w Śniadaniu u Tiffany’ego!

Jako kwiaciarka zaciągająca Cockneyem lub uciekająca księżniczka Audrey Hepburn zawsze otaczały dekoracje i dodatki, które były odzwierciedleniem jej elegancji i gracji. Żaden film nie oddaje jednak w tak wyrazisty sposób stylu, który reprezentowała, jak Śniadanie u Tiffany’ego.

westwing-audrey-hepburn-sama

Audrey Hepburn, pamiętna Holly Golightly, wielu osobom zawsze będzie kojarzyć się z zuchwałą dziewczyną z fifką w czarnej sukni od Huberta de Givenchy. Dziś zanurzamy się w filmowych kadrach, by przeanalizować styl wnętrz Audrey i zobaczyć, co sprawiło, że był tak niepowtarzalny i ponadczasowy.

westwing-audrey-hepburn-kolaz-wanna

1. Filmowa Audrey brawurowo łączyła antyki i nowoczesne lampy z wypchanymi zwierzętami i rzeczami z odzysku. Jednym z najbardziej wyjątkowych przedmiotów, jaki posiadała, była wanna-sofa, tak czarująca, co osobliwa. Może i Tobie uda się upolować taką kanapę zrobioną z wanny na zdobionych nóżkach? A jeśli nie kanapę, to fotel!

westwing-audrey-hepburn-kolaz-walizka

2. Holly – Audrey urządziła swoje mieszkanie z kapryśnym rozmachem, rozstawiając po kątach walizki, które sugerowały, że wprowadziła się dopiero wczoraj… a nie przed rokiem. Stos walizek w stylu vintage zastępujących komodę lub stolik kawowy może czasem całkowicie odmienić mieszkanie.

westwing-audrey-hepburn-kolaz-tiffany

3. „Jeśli uda mi się znaleźć miejsce, gdzie będę się czuła jak u Tiffany’ego, kupię meble i nadam kotu imię”. Fascynacja biżuterią od Tiffany’ego może zostać wyrażona w zupełnie inny sposób – choćby za pomocą kryształowego, dużego żyrandola powieszonego w nowoczesnym, najlepiej minimalistycznym wnętrzu.

westwing-audrey-hepburn-klatka

4. Precz z rutyną! Białe ściany filmowego mieszkania Audrey stanowią doskonałe tło dla dziwacznych, ekscentrycznych dekoracji, na przykład ogromnej klatki na ptaki. Jeśli pragniesz mieszkać jak Audrey, zamień klatkę dla ptaków w lampion lub stylowy abażur. Obok takiej dekoracji nie sposób przejść obojętnie!

westwing-audrey-hepburn-kolaz-gitara

5. Poszukaj równowagi pomiędzy śmiałymi, zwracającymi uwagę dodatkami a kobiecymi detalami z klasą. Gitara pomoże Ci uwolnić pokłady nostalgii i romantyzmu będąc jednocześnie bardzo stylowym akcentem we wnętrzu.

Pamiętaj, że wnętrze inspirowane Audrey nieustannie ewoluuje, ulega transformacji. Nie bój się zmian, nowych sprzętów i dekoracji. Ważne, żeby styl wnętrza pozostał wyjątkowy, enigmatyczny i nowatorski.

Zdjęcia: Getty Images & Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline