Mieszkanie architekta

Jednym z największych wyzwań podczas urządzania domu jest odnalezienie delikatnej równowagi pomiędzy estetyką i  funkcjonalnością.  Architektom zwykle się to udaje! Zajrzeliśmy do domów kilku mistrzów tego fachu, by zobaczyć, jak mieszkają, i odkryliśmy kilka interesujących cech wspólnych. Jedno jest pewne: każdy może mieszkać jak architekt! Wystarczy poszukać inspiracji u najlepszych.

Modernizm na luzie

Domy wielu architektów łączy podobny styl, który można określić jako modernizm na luzie. Duże okna, białe, odbijające światło słoneczne ściany, subtelne zmiany poziomów i naturalne materiały sprawiają, że wnętrza architektów wyglądają jak dobrze zaprojektowane meble. Rozkład, styl, oświetlenie, dzieła sztuki i sprzęty – wszystko do siebie pasuje.

westwing-mieszkanie-architekta-modernizm-collage

Stoły kreślarskie

Nowojorski architekt Daniel Libeskind rezyduje w jasnym, przestronnym apartamencie, w którym życie skupia się wokół stołu kreślarskiego. W domu architekta stół kreślarski to element obowiązkowy! Nowoczesny, prosty design takiego stołu uatrakcyjni miejsce pracy, a regulowany blat sprawi, że obowiązki  staną się łatwiejsze, a praca bardziej efektywna… niezależnie od tego, co robisz!

westwing-mieszkanie-architekta-stol-kreslarski-collage

Niezastąpiona lampa Anglepoise

Klasyczny design, genialna funkcjonalność  – lampa Anglepoise pozostaje ulubienicą architektów, designerów i grafików. Stylowy system sprężyn i zawiasów pozwala kierować strumień światła w dowolną stronę – ta lampa to idealny nabytek do mieszkania architekta! Jeśli szukasz także lampy podłogowej, możesz wybrać Anglepoise w wersji XXL lub stylową lampę na trójnogu.

westwing-mieszkanie-architekta-lampy-collage

Dawka koloru

We wnętrzach domu architekta Davida Chipperfielda surowość betonowych ścian równoważą jedynie dwa kolory: zieleń sofy i pomarańcz regału. Kolorystyczne obostrzenia i przemyślane wykorzystanie mocnych barwnych plam to kolejna cecha charakterystyczna mieszkania architekta.

westwing-mieszkanie-architekta-kolor-collage

Ściany spersonalizowane

Wnętrze londyńskiego studia Zahy Hadid wypełnione jest jej oryginalnymi pracami zdobiącymi ściany. Lubisz rysować? Nie chowaj swoich szkiców w szufladzie. Ozdobienie ścian własnoręcznie wykonanymi rysunkami (także technicznymi!) i obrazami sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało bardzo interesująco.

westwing-mieszkanie-architekta-sciany-collage

Książki… i jeszcze więcej książek!

Włoski architekt Mario Bellini, podobnie jak jego koledzy i koleżanki po fachu, uwielbia książki. W jego domu najważniejszą rolę odgrywa wysoka na dziewięć metrów biblioteka, do której przymocowane jest rusztowanie ze schodami. Regały pełne książek dodadzą życia Twoim wnętrzom i będą pięknie kontrastować ze stonowanym otoczeniem.

westwing-mieszkanie-architekta-biblioteka-collage

Sprytne schowki

Architekci lubią porządek! Ich pracownie są zwykle nieskazitelnie czyste: książki poukładane, przedmioty dekoracyjnie wyeksponowane, blaty uprzątnięte. Taki porządek możesz zachować dzięki sprytnym systemom schowków. Architekci są mistrzami w tym temacie!

westwing-mieszkanie-architekta-schowki-collage

Architekci wiedzą, że w domach nie tylko się mieszka – domy się także podziwia! Nasze cenne wskazówki z pewnością pomogą Ci znaleźć równowagę między estetyką i funkcjonalnością.

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline