Mieszkanie architekta
Jednym z największych wyzwań podczas urządzania domu jest odnalezienie delikatnej równowagi pomiędzy estetyką i funkcjonalnością. Architektom zwykle się to udaje! Zajrzeliśmy do domów kilku mistrzów tego fachu, by zobaczyć, jak mieszkają, i odkryliśmy kilka interesujących cech wspólnych. Jedno jest pewne: każdy może mieszkać jak architekt! Wystarczy poszukać inspiracji u najlepszych.
Modernizm na luzie
Domy wielu architektów łączy podobny styl, który można określić jako modernizm na luzie. Duże okna, białe, odbijające światło słoneczne ściany, subtelne zmiany poziomów i naturalne materiały sprawiają, że wnętrza architektów wyglądają jak dobrze zaprojektowane meble. Rozkład, styl, oświetlenie, dzieła sztuki i sprzęty – wszystko do siebie pasuje.

Stoły kreślarskie
Nowojorski architekt Daniel Libeskind rezyduje w jasnym, przestronnym apartamencie, w którym życie skupia się wokół stołu kreślarskiego. W domu architekta stół kreślarski to element obowiązkowy! Nowoczesny, prosty design takiego stołu uatrakcyjni miejsce pracy, a regulowany blat sprawi, że obowiązki staną się łatwiejsze, a praca bardziej efektywna… niezależnie od tego, co robisz!

Niezastąpiona lampa Anglepoise
Klasyczny design, genialna funkcjonalność – lampa Anglepoise pozostaje ulubienicą architektów, designerów i grafików. Stylowy system sprężyn i zawiasów pozwala kierować strumień światła w dowolną stronę – ta lampa to idealny nabytek do mieszkania architekta! Jeśli szukasz także lampy podłogowej, możesz wybrać Anglepoise w wersji XXL lub stylową lampę na trójnogu.

Dawka koloru
We wnętrzach domu architekta Davida Chipperfielda surowość betonowych ścian równoważą jedynie dwa kolory: zieleń sofy i pomarańcz regału. Kolorystyczne obostrzenia i przemyślane wykorzystanie mocnych barwnych plam to kolejna cecha charakterystyczna mieszkania architekta.

Ściany spersonalizowane
Wnętrze londyńskiego studia Zahy Hadid wypełnione jest jej oryginalnymi pracami zdobiącymi ściany. Lubisz rysować? Nie chowaj swoich szkiców w szufladzie. Ozdobienie ścian własnoręcznie wykonanymi rysunkami (także technicznymi!) i obrazami sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało bardzo interesująco.

Książki… i jeszcze więcej książek!
Włoski architekt Mario Bellini, podobnie jak jego koledzy i koleżanki po fachu, uwielbia książki. W jego domu najważniejszą rolę odgrywa wysoka na dziewięć metrów biblioteka, do której przymocowane jest rusztowanie ze schodami. Regały pełne książek dodadzą życia Twoim wnętrzom i będą pięknie kontrastować ze stonowanym otoczeniem.

Sprytne schowki
Architekci lubią porządek! Ich pracownie są zwykle nieskazitelnie czyste: książki poukładane, przedmioty dekoracyjnie wyeksponowane, blaty uprzątnięte. Taki porządek możesz zachować dzięki sprytnym systemom schowków. Architekci są mistrzami w tym temacie!

Architekci wiedzą, że w domach nie tylko się mieszka – domy się także podziwia! Nasze cenne wskazówki z pewnością pomogą Ci znaleźć równowagę między estetyką i funkcjonalnością.
Zdjęcia: Living4Media